… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Duchovní Muslimského bratrstva, známý svojí nenávistí k Židům, ženám a homosexuálům, se v pátek po 50 letech vrátil do Káhiry, kde promluvil k více než milionu muslimských věřících.

Sunitskému šejchovi Jusúfu al-Karadávímu (Yusuf al-Qaradawi, يوسف القرضاوي) byl pobyt v Egyptě zakázán v roce 1961. Imám se pak přesunul do Kataru, kde pokračoval ve svých kázáních plných nenávisti a podpory terorismu mimo jiné v panarabské televizi Al Džazíra (Al Jazeera).

„Nebojujte s dějinami,“ prohlásil 84letý imám na adresu vlád arabských zemí ve svém pátečním projevu, přenášeném televizí. „Nemůže oddálit den, kdy to začne,“ prohlásil v jasné narážce na vlnu nepokojů, která svrhla vlády v Tunisku a Egyptě a nyní hrozí pádem vlád Libye, Jemenu, Bahrajnu a Alžírska. „Arabský svět se změnil.“

Al-Karadávího návrat do Egypta je symbolem vítězství za situace, kdy má zakázán vstup do USA a Velké Británie kvůli podpoře útoků na americkou armádu v Iráku a podpoře sebevražedných bombových útoků v Izraeli. Je také duchovním rádce palestinské teroristické organizace Hamas (Hnutí islámského odporu).

Před vyslovením zákazu byl samozvaným kurátorem Bostonské mešity – největší islámské modlitebny v Nové Anglii (New England) v USA.

Jak již v minulosti informoval web Arutz 7 – Israel National News přestože se imám údajně své funkce vzdal, je podle všeho stále předsedou správní rady Islámské americké univerzity (Islamic American University) provozované Muslimskou americkou společností (Muslim American Society, MAS). Na webu univerzity jakékoliv informace o vedení instituce – zřejmě zcela úmyslně – chybí.

Muslimská americká společnost, která provozuje Bostonskou mešitu, byla federálními vyšetřovateli USA označena za prodlouženou ruku Muslimského bratrstva Ameriky (Muslim Brotherhood of America).

Evropská rada fatvy a výzkumu (European Council for Fatwa and Research, ECFR) obecně považovaná za nejvlivnější radu fatvy v Evropě, je také vedena al-Karadávím, který doufá, že islám jednou ovládne svět (fatva – فتوى je nábožensko-právní prohlášení islámských duchovních, které zdůvodňuje či posvěcuje z islámských náboženských pozic určité jednání či politiku – pozn. překladatele).

„Co pak zbývá, je dobýt Řím,“ sdělil imám svým následovníkům v roce 1995 na konferenci Muslimského arabského sdružení mládeže (Muslim Arab Youth Association, MAYA) v Toledu v Ohiu. „To znamená, že islám se potřetí vrátí do Evropy, poté co byl dvakrát vyhnán… Dobytí pomocí Dauá (Da“wa, obracení na víru) – to je to, v co doufáme. Dobudeme Evropu, dobudeme Ameriku!“

Al-Karadáví také ve fatvě podpořil mrzačení ženských pohlavních orgánů (obřízku žen), jak o tom v srpnu 2007 informoval web Investigative Project on Terrorism.

V odpovědi na otázku na webu Islam Online imám prohlásil, že toto jednání není uloženo islámským právem (šaría), ale dodal „kdokoliv zjistí, že je to v zájmu jeho dcer, musí to udělat – a já osobně to za současných poměrů moderního světa podporuji.“

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Al-Qaradawi Returns to Cairo After 50 Years.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  
Archiv