… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

auto po zásahu arabskou raketou

Teroristé napojení na Hnutí islámského odporu (Hamas) dnes ráno odpálili na izraelské město Beer Ševa (Be’er Sheva) 2, podle některých informací 3, 122 mm rakety typu Grad (kaťuša). První zasáhla obytnou čtvrť v 5:30 místního času.

K útokům se v prohlášení přihlásily Brigády Al Kuds Islámského džihádu, které je označily za „odpověď na zločiny sionismu proti našemu národu v Gaze.“

Starosta Beer Ševy Rony Belinovič (Ronny Benilovitch) dnes ráno v rozhovoru pro Radio Darom (Rádio Jih) uvedl, že město nebude další útoky tolerovat. „Nemůžeme si dovolit zvyknout si na raketové útoky z Gazy každé tři nebi čtyři týdny. Říkáme Izraelským obranným silám, že to už tu bylo.“

Na izraelské obce byly dnes ráno odpáleny palestinskými teroristy také miny. 7 jich explodovalo na území místní správy Eškol (Eshkol), která se nachází v sousedství severovýchodní části Gazy. 3 další miny vybuchly na polích kibucu na území regionální rady Šaar HaNegev (Sha’ar HaNegev). Nikdo nebyl zraněn ani nebyly poškozeny budovy.

Úlomek z rakety z dnešního ranního útoku na Beer Ševu zranil 56letého muže. Byl převezen do nemocnice Soroka. Další 3 lidé utrpěli traumatický šok a byli ošetřeni na místě,

Veřejné školy byly dnes v Beer Ševě uzavřeny, pouze Ben Gurionova univerzita Negevu rozeslala studentům textové zprávy, že se výuka bude konat jako obvykle.

Také včera byly vystřeleny 2 rakety Grad na město Ašdod (Ashdod), k čemuž se také přihlásily Brigády Al-Kuds Islámského džihádu. Izraelské letectvo poté udeřilo na skupinku teroristů na severu Gazy a potvrdilo zasažení cíle.

Během noci izraelské letectvo zabilo teroristu na severu Gazy na místě, odkud byla odpálena raketa Grad na Ašdod.

Včera večer izraelské letectvo udeřilo na skupinu teroristů v Gaze, kteří se snažili odpálit raketu Grad na Izrael. Cíl byl zasažen a letouny se vrátili v pořádku na základnu.

Hamas v posledních týdnech stupňuje raketové útoky na izraelské civilisty. Někteří analytici mají za to, že snahou je odvrátit pozornost Gazanů od demonstrací na podporu usmíření Hamasu a Fatáhu. Jiní útoky považují za projev posílení sebedůvěry Hamasu po nedávných událostech v Egyptě. Další pak mají za to, že cílem je odvrátit ovládané obyvatelstvo Gazy, zejména stoupence konkurenčního Fatáhu, od snahy připojit se k vlně lidových bouří, které nyní zachvacují arabský Blízký východ.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv