… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

místo zločinu

Islámská republika Írán a palestinskoarabské Hnutí islámského odporu (Hamas) jásají nad masakrem 5 židovských obyvatel obce Itamar, k němuž došlo v pátek večer.  Levicový izraelský deník Haarec (Haaretz) se naproti tomu zaměřuje na obavy z „pravicově extrémistických“ Židů.

Íránská polooficiální tisková agentura Fars informovala Íránce, že útočníkům se „podařilo zabít všech pět sionistů, kteří byli v domě…. Palestinští bojovníci se vrátili po úspěšném provedení své mise bezpečně domů… Operace byla přirozenou odpovědí na zločiny sionistického režimu proti palestinskému lidu.“

Hamas prohlásil: „Podle mezinárodního práva mají skupiny palestinského hnutí odporu plné právo bránit se jakémukoliv druhu okupace území Palestiny, stejně jako izraelským zločinům proti palestinskému lidu na Západním břehu (tj. v Judeji a Samaří – pozn. redakce) a v Gaze, což dává palestinským skupinám odporu právo užít všechny nástroje a metody odporu proti izraelským okupačním silám a ozbrojeným izraelským osadníkům.“

V Gaze Hamas masakr neozbrojeného páru židovských manželů a jejich tří dětí slavil rozdáváním cukrovinek na ulici.

Izraelský levicový deník Haarec se naproti tomu ve svém nedělním vydání tvářil, jako by snad ani nedošlo k vraždě 5 židovských civilistů, když se zaměřil hlavně na obavy, aby snad nedošlo k pomstě Židů vůči Arabům.

Noviny, které trvale vedou mediální kampaň ve prospěch vytvoření arabského „Palestinského státu“ v Judeji, Samaří a Gaze, zlověstně varovaly, že masakr může vést k „terorismu židovských extrémistů.“ Opět tak své čtenáře neopomněly vyděsit představou imaginárních židovských teroristů, aniž by reflektovaly, že realita je přesně opačná a v pátek večer byla vyvražděna Araby většina mírumilovné židovské rodiny – včetně tří malých dětí.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv