… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Itamar v našich srdcích 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

Teroristy povraždění členové rodiny Fogelovy

Teroristy povraždění členové rodiny Fogelovy

Po šabatu kdy jsme slyšeli zprávu o vraždě v Itamaru a veškerá dobrá atmosféra, která vždy zbyde po šabatu  se vytratila. První okamžik po šoku člověk vlastně neví jak situaci přijmout. Potom pomalu začíná chápat. Příběh rodiny, lidí, okolí, dětí. A ráno, kdy se zprávy začaly rychle šířít a každý má co říct, obraz začínal dostávat obrysy. Pak přišly noviny, a v nich fotografie členů zavražděné rodiny. Takové ty fotografie z domácího prostředí, kterými se chlubí babičky, když si povídají o svých vnucích. To dítě je takové a to druhé je zase jiné a chlapeček má rád koláče, jaké peče babička, a druhý zase si chce hrát, místo aby jedl , a miminko je sladké, jen špatně spí a tak podobně. Řeči, které nejsme zvyklí poslouchat v minulém čase. Pro tuto rodinu budou minulostí a pak přišly diskuze o tom, jestli se mají zveřejnit fotografie z místa činu anebo ne. A i v eretz.cz byla diskuze zda zveřejnit tyto fotografie a bylo rozhodnuto ano, protože je asi třeba světu ukázat, že to není tak jak to chtějí vidět nepřátelé Izraele, je třeba otřást svědomím.  Otázkou zůstane, kam to všechno povede, protože fotografie z Osvětimi neonacisty také nezastavily.

Nad čerstvými hroby hovořili mnozí, mezi nimi rabín Ronski, bývalý vrchní rabín IDF a vrchní rabín Jona Metzger a nestyděli se za slzy.

Politikové a jiní vidí jako jeden z důvodů pro čin vrahů protiizraelskou propagandu, která začíná v útlém dětství, pokračuje na základních a středních školách a univerzitách, bohatě financovaných ze zdrojů EU a UNESCO a kdo ví odkud ještě, pokračuje ve všech mediích a pochopitelně začíná a končí v mešitách.

A mírumilovná většina mlčí a méně mírumilovná většina v Gaze a jinde slaví, protože byli zavražděni židé. Izraelská levice mlčí anebo hledá slova, přičemž zapomíná, že z Itamaru je do Tel Avivu opravdu velmi blízko.

Pro tento typ umanutých vrahů, zvaných teroristé, je Itamar dnes první krok, Tel Aviv zítřejší cíl a pak Evropa, kam to není zase až tak daleko. Otázka je jak se svět postaví k této hrozbě, kdy v Egyptě jsou propouštěni vrazi Sadata a co se děje v jiných zemích severní Afriky a Středního východu nikdo pořádně neví anebo vědět nechce, protože média mají teď nové téma, nešťastné Japonsko postižené navzdory všem technologiím přírodní katastrofou.

V Izraeli nakonec zůstane troska rodiny, tři malé děti a prarodiče, kteří budou hledat ve tvářích svých vnuků rysy svých zavražděných dětí.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv