… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

zbraně na palubě lodi Victoria

Izraelská vláda zveřejnila fotografickou a video dokumentaci raket a moderních zbraních, které byly poslány z Islámské republiky Írán a zabaveny izraelským námořnictvem dříve, než se dostaly do Pásma Gazy, ovládaného teroristy Hamasu. Zbraně byly naloženy na nákladní lodi, která vyplula ze syrského přístavu. Mezi zbraněmi, vyrobenými v Číně byly zdokonalené střely země-moře, vyvinuté pro Hamas za účelem ostřelování a potopení izraelských hlídkových lodí.

zbraně na palubě lodi Victoria

Jednotka komando „13“ je stejná jednotka, která byla konfrontována s teroristickou lodí Mavi Marmara, 31. května 2010. Jednotka zastavila a obsadila loď Victoria v úterý a odhalila ilegální náklad zbraní a eskortovala loď do izraelského přístavu Ašdod.

zbraně na palubě lodi Victoria

Podle lodních dokumentů a sdělení posádky loď vyplula z přístavu Latakia v Sýrii a pokračovala do tureckého Mersinu před tím, než se vydala na cestu do Egypta, odkud měly být zbraně propašovány do Gazy.

 

Ministerstvo zahraničí sdělilo, že dodávka zbraní „je hrubým porušením rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1860 (2009), která žádá od členských státu zintenzivnit snahy o zabránění dopravy zbraní a munice do Gazy.“ Sýrie sdělila, že nemá žádné informace o přepravě zbraní.

Izraelská vláda také uvedla, že dodávka zbraní také porušuje rezoluci Rady bezpečnosti č. 1373, která vyzývá k přerušení veškerého vyzbrojování a podpory teroristických organizací a eliminaci dodávek zbraní takovým skupinám.

zbraně na palubě lodi Victoria

Mluvčí ministerstva zahraničí sdělil, že se obsazení lodi Victoria je aktem sebeobrany, protože „ilegální pašování zbraní do Gazy představuje přímé a jednoznačné ohrožení bezpečnosti a obrany Izraele a jeho obyvatel, kteří jsou pod neustálým ohrožením ostřelováním raketami z pásma Gazy.“

Nákladové listy lodi Victoria kamuflovaly, co je skutečný náklad, který je v kontejnerech naložených na lodi, čímž byly porušeny nejen pravidla lodní přepravy, ale i konvence Mezinárodní organizace lodní přepravy.

(IsraelNationalNews.com)

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článků Photos of Intercepted Weapons from Syria to Gaza a Video: Navy Commandos Board Weapons Smuggling Ship

2 reakce na Izrael zabavil zbraně posílané lodí ze Sýrie do Gazy (+ fota, videa)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv