… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) dnes přicestoval do Moskvy na jednodenní oficiální návštěvu. Odlet z Izraele byl včera večer o několik hodin odložen kvůli palestinskému bombovému útoku v Jeruzalémě.

Během návštěvy se Netanjahu sejde s prezidentem Dmitrijem Medvěděvem (Дмитрий Анатольевич Медведев), premiérem Vladimirem Putinem (Владимир Владимирович Путин) a ministrem zahraničí Sergejev Lavrovem (Сергей Викторович Лавров). Před odletem Netanjahu uvedl, že s nimi chce diskutovat o „sérii bilaterálních a regionálních záležitostí, stejně jako o skloubení mírového procesu s bezpečností a o otázkách, které jsou velmi důležité pro izraelskou bezpečnost.“

Z oficiální návštěvy Moskvy se včera vrátil předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas), který se nedávno neblaze proslavil tím, že předsedal výboru, který rozhodl o pojmenování ulic a náměstí na počet palestinských teroristů.

Kreml vyzval Izrael a Palestinskou správu, aby „nedovolily, aby se mírový proces stal obětí nepokojů, narůstajících doma a v oblasti.“ Kreml oba představitele pozval k jednáním jen tři týdny před klíčovým summitem blízkovýchodního Kvartetu, jehož členy jsou USA, Rusko, Evropská unie a OSN a který se má konat 15. dubna v Berlíně.

Netanjahu předevčírem prohlásil, že Izrael a Palestinská správa jsou si vzdálenější než v minulosti s tím, že vinu nese palestinskoarabská strana, která si odmítá sednout k vyjednávacímu stolu a jednat.

Zahraniční vysílání Hlasu Ruska (Голос России) spojilo izraelskou výstavbu domů s revoluční horečkou, která se šíří Blízkých východem. Rozhlas včera citoval poradce ruského prezidenta Sergeje Prichoďka (Сергей Эдуардович Приходько) podle nějž by Izrael mohl „zmrazit výstavbu židovských domů na okupovaných arabských územích (sic!) v reakci na masové nepokoje a revoluční vzedmutí na Blízkém východě a v severní Africe.“

Ve zprávě se dále uvádělo, že „budování osídlení je klíčovou překážkou přímých kontaktů mezi Izraelem a Palestinci.“ Zmínka o palestinském vražedném bombovém útoku včera odpoledne v Jeruzalémě doplněna nebyla.

Ruský prezident a izraelský premiér projednají cesty obnovení palestinsko-izraelského dialogu – zpráva o návštěvě Binjamina Netanjahua, včetně výroku Sergeje Prichoďka, na webu české redakce Hlasu Ruska

Rusko bude dál napomáhat urovnání na Blízkém východě – zpráva o návštěvě Mahmúda Abbáse na webu české redakce Hlasu Ruska

MZV RF označila teroristický útok v Jeruzalému za barbarský – odsouzení včerejšího teroristického útoku Ruskem na webu české redakce Hlasu Ruska

Očekává se, že během své návštěvy Netanjahu bude chtít jednat také o otázce íránského jaderného programu a nedávném příslibu Ruska prodat Sýrii moderní řízené střely. Nejenže je Izrael se Sýrií stále ve válečném stavu, ale jeho velké obavy vzbuzuje také trojúhelník Sýrie-Írán-Hizballáh.

Jedná se o třetí Netanjahuovu návštěvu Moskvy od chvíle, kdy se před 2 roky ujal úřadu, počítaje v tom i tajnou návštěvu v září 2009.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Netanyahu in Moscow.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv