… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Komentář k událostem v Libyi a okolí z pera diskutujících na Fóru Eretz (část III. – od včerejšího do dnešního odpoledne – předchozí díly zde a zde)

Sláva! Z hlavního stanu NATO odcházím s ujištěním, že akce v Libyi je legitimizována přistoupením NATO k plnění rezoluce OSN. Mimo jiné nám to zachránilo i účast Itálie na zajímavých utkáních italských mužstev v Lize arabských států. Situace se tak rázem zjednodušila. Italové už nemusí dále intrikovat. Práva na televizní přenosy jsou zajištěna, vydané vstupenky zůstávají v platnosti. Bonbónkem by byla aktivní účast norských a islandských celků – ale to už bychom příliš spekulovali. Rozhodně by však neměla být vynechána squdra Chemička Praha nebo Lučební závody Kolín.

Jako první kolo stačí, že kolem Libye se sevře neprodyšné embargo na dovoz zbraní všeho druhu a je proto konec s pistolkami Made in Niger, šavlemi Made in Čad a trofejní výzbrojí ze Súdánu či Alžírska po Britech a Francouzích. Pokud si Sýrie rychle nepospíší, už do země žádné rakety nedodá. Muamare, musíš si vystačit s výzbrojí značky FN,  středními obrněnci řady T, ruskými protiletadlovými systémy a repasovanou stíhačkou Mirage. Prostředky k deratizaci se asi neuplatní.

Úplně přihlouple se ptám svého kolegy na stadionu v Tripolisu, zda se embargo bude vztahovat i na VÝVOZ zbraní ze země?

Uvítal bych také, kdyby orlí oko letecké detekce terénu občas juklo i na pomezí Raffa-Gaza a včas přivolala hbité letouny, vybavené speciálním střelivem na bourání tunelů.

Pro zpravodajství Eretz Váš Gugi (Brusel)

… a vracím konečně zpět slovo do hlavního dispečinku

Bibinova mezihra

na twitteru jde zvěst, že PRÝ Kaddáfí nabízí za hlavu povstalce € 350. Se stoprocentní jistotou lze říci, že jde o podvrh. Podle twitteru a retweetů (identických) které přebírají NA TO zdroje, musí „lovec“ donést do Tripolisu tělo (www.kp.ru), nebo podle italských neověřených zdrojů hlavu. Obávám se, že kombatantů je pár set, což pro Libyjce (při směšné částce cca pěti set dinárů –není výdělek). Navíc, povstalci jsou na východě země, odměna se vyplácí na  Kaddáfím kontrolovaném západě. Teplota na pobřeží byla dnes kolem 20st. Celsia, což nesvědčí pro transport jakéhokoli biomateriálu. Stačí, že Západní georadary v Benghází neprokázaly oněch  ÚDAJNÝCH 8.000 mrtvých, s nimiž rádi operují vzbouřenci.

Z dnešního českého vojenského portálu, na němž jsou informace zoufale pozadu (www.palba.cz) cituji alespoň heslo jednoho přispěvatele: read between lines, read between lies…čti mezi řádky a vybírej si mezi lží (a pravdou)…tvůrčím způsobem řečeno.

„Le top de top“ de cet jour.. by měla být kvalitní informace. Je jich jako šafránu. Proto konstatuji, že z 31 „představitelů“ National Transition Councilu v Benghází je známo a identifikováno osm osob. Jsou ostatní lidmi al-Líbího, zástupce J. Zarkáwího? Pravděpodobně. Sousední Egypt prodělal 19.3. referendum, v němž 77%, tedy 14 milionů voličů řeklo ANO, 23% řeklo svým hlasem NE reformám (4 mil. osob). I tak byla účast jen 41% ze 45 milionů oprávněných egyptských voličů. Tedy 59% voličů se nevyjádřilo. Fraud of democracy, podvod na voličích, citoval by Muammar Kaddáfí svou Zelenou knihu. Přes všechna sdělení o změně prez. systému je podstatné to, že byla petrifikována úloha článku 2 ústavy (zrušena je ústava z roku 1971). Ten říká, že „islám je Náboženstvím Státu, arabština je úřední řečí a islámské právo (jeden z madhabů-bibin) je zdrojem veškerého práva“. Právě to se nelíbilo Koptům, naopak saláfíjští stoupenci přesvědčovali voliče před volebními středisky, že kdo volí NE, volí proti islámu. Totéž nezakrytě provádělo Muslimské bratrstvo. Strana Tagammu volila NE. Do voleb, které musí být  uskutečněny do půl roku se budou kvalifikovat členové Národně demokratické strany (kdysi vedl Mubárak) a Muslimského bratrstva. To má již dnes vliv ve výboru právníků. Stát provedl „drive“ směrem k Íránu, který poslal lodě se zbraněmi pro Latakiu přes Suez, a Egypťané neprovedli inspekci lodí. Nadržují Íráncům i Hamasu/Hezbolláh-u. Islamisté jsou také namočeni ve válce v Libyi, kde Západu hrají divadlo o těch hodných, kteří se rádi lísají k nohám svých nově nalezených páníčků. Uvidíme, kolik ty mňamky pro insurgenty budou stát Kaddáfího, libyjskou společnost i nás, na Západě. Ale hovoří se- zatím- o až dvojnásobném pádu životní úrovně a kvality života Evropanů.

http://galerie.palba.cz/displayimage.php?pid=9257&fullsize=1 DNEŠNÍ Libye: pět fotografů, dva kombatanti. Výkonný výbor Nat. Trans. Council-u: M.Džibríl,Omar Harírí, Ali Issáwí, předseda NTC : Mustafa Abdel Džalíl, ideové vedení: Egypťan Jusúf Kardáwí.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9a/Qardawi.JPG „Oh Allah, take this oppresive Jewish Zionist band of people. Oh Allah, do not spare a single of them. Oh Allah, count their numbers and kill them down to the very last one.“ IMAM Y.Qardawi

Další info Gvodrazky

Přebírám mikrofon od znaveného Bibina, který držel službu přes noc a hlásím:

Světové potpourri…

I přes zdánlivě nevýraznou participaci ministerstva obrany a jistou váhavost vrhnout do akce silový potenciál, který by rozhodl o vítězství demokratických sil (NATO, UN a paralelně každý separátně), se proslýchá, že ministerstvo obrany ve spolupráci s MAAE připravuje paradesantní výsadek (akce Humanoid Silver X) za účelem zajištění bezpečnosti malého jaderného reaktoru ve výzkumném jaderném ústavu v Tripolisu. Předběžně by se akce měl zúčastnit tandem Drabantová-Baradej. Souhlas Londýna se předpokládá. První jmenovaná by se pokusila sakem ucpat eventuální trhliny v plášti reaktoru a druhý jmenovaný by jí poskytoval jazykový servis. V druhé vlně by akce byla jištěna experty z Černobylu pod vedením Vladimíroviče, který ve skladech bývalé KGB objevil velké množství kontejnerů obsahujících sovětskoje moroženoje, které by bylo neprodleně použito k případnému chlazení přehřátého paliva. Oslovení Japonci zdvořile odmítli účast na této akci, neboť pan účetní Fantozzi lehce záporně zavrtěl hlavou.

U Elysée mezitím došla zpráva, že Francouzi vymysleli akci Spodnička (Jupka), jejíž autor Alain Juppé, je přesvědčen, že francouzská Légion étrangère i bez účasti NATO se zbytkem arabského světa obsadí Libyi. Tajemstvím zůstává, že do takto obsazené Libye má v plánu přesunout ve Francii usazené muslimy….

Z kruhů blízkých Muamarovu bunkru se k nám doneslo, že vůdce revoluce se rozplakal, když vyslechl zprávu, že Gene Simmons (61) lídr neustále populární a jeho oblíbené hardrockové kapely KISS, prohlásil: „Jsem Jisraeli, v USA jsem cizinec, outsider; narodil jsem se v Izraeli jako Chaim Witz a jsem na to hrdý…“ Nato rozrazil železné dveře bunkru (Muammar) a dlouze se zadíval směrem k Jerušalajim…. Značí to snad jinou orientaci jeho politiky?

Starý Al Kajďák Abu Musa Valad rebely nabádá, aby se Amíkům nevěřilo… Podivuhodně kontraproduktivní postoj – korespondující ostatně se všeobecně přijatelným názorem, že lepší nechat Kaddáfího u mísy, než riskovat chaos jako po popravě Saddáma v Iraku.  Až se zvedne teplota z Bibinem předikovaných 20 st. Celsia na vyšší hodnoty ucítíme zápach, nikoliv rozkládajících se ostatků 8000 šahídů, ale chcíplé kachny…

Ke zpravodajství z Egypta, spolehlivě pokrytého par mon cher ami Bibine, lze poznamenat, že egyptští Fátimovci odjakživa tíhli k šíitům … Potvrdí to i právní škola (madhab bin bibin).

pro zpravodajství Eretz Váš Gugi (Praha-Dejvice, Tripolis) 

Další info Bibina

…kdyby to bylo tak jednoduché, milý příteli gv. Egypská, lety citově deprivovaná princezna, která nesporně byla v roce 1987 krasavicí hodnou dvora faraonova, se nezdárně vyvíjí k budoucí kopii paní H.Thomasové, vypovězené ještě panem Rahm Emanuelem z Bílé chaloupky strýčka O. A J Street při „secondhand remarks on BIG BIBI“ (Netanjahu) ryčí nadšením. J Street jako vždy ve slepé uličce, v domění, že je to SENZA. Je to „SENZO ÚNICO“, jednosměrka, vedoucí na vrcholek srázu….a  pak dolů volným pádem. My jsme také psali o té  údajné Gandhíovsko-Luther Kingovské atmosféře míru, při níž se at-Tahrírem nesla vůně hořící, pálené, benzínem prosáklé slámy, protože slámy z oběšeného panáka, symbolizujícího druhdy pilota Mubáraka, odměněného na krku přivěšenou cedulí s Magen David. Pokud „tahríristé“ něco prováděli, pak „violent dismantling mantl of the small golden Pharao Ramesse II´s  figure at Egyptian Museum“. Horribile visu, hrůza pohledět (na Tahrír i názory paní Mony). Rád bych připomenul, že  saudský komodor Abdullatíf al-Mulhim (Retired) otiskl v Arab News článek, v němž konstatuje, že kdyby Arabové uznali 14.5.1948 samostatnost Eretzu, nebyl by umělý „Palestinský problém“, nebyla by Násirova revoluce, obsazení Suezu „Spojenci“, válka v 1967, hranice…Spekulativní, ovšem pravdivý názor, co by-kdyby. A kdyby ONI s námi spolupracovali. Zájemci nechť vtrhnou na stránky www.carolineglick.com,  nebo www.arabnews.com/opinion/columns/article322715.ece

… z jiného soudku: podle nikým neověřených zpráv se příležitostný hráč mužstva Terek Groznyj (trenér Lothar Mätthaus), prezident státu ČR (čti- zatím- Čečenská republika), Ramzan Kadyrov rozhodl zprostředkovat mírová utkání (rozuměj „setkání“). Stalo se tak pod vlivem mezinárodní situace, ale zejména po utkání výběru Čečny proti výběru Brazílie, které v Grozném proběhlo minulý měsíc. Kadyrov se proti hráčům Romario-vi, Zico-vi a Bebetovi neprosadil. (Čečna totiž prohrála 4:6 právě díky dvěma neproměněným jedenáctkám z kopačky Kadyrovovy.) „Není to pétanque“, řekl libyjskému listu Zelený pochod Brazilec Romario, jako komentář k prezidentovým kopancům (kopům). Redakce listu pak nezávisle oslovila  nejvyššího libyjského představitele, Muammara al-Kaddáfího, který ovšem navrhl jiný formát střetnutí, a sice utkání v plážové kopané na kvalitním pobřežním povrchu, dosud zaminovaném z bojů WWII.  Diplomacie smrsklé Džamáhiríje intenzivně jedná s pány Kadyrovem, Ahmadínežádem, marockým králem Husajnem a jordánským králem Abdalláhem. Laťka prý bude položena  proklatě nízko (s ohledem na velikost státníků). Družstvo- jak sami Libyjci říkají- „křižáků“ povede neúspěšný polský prezidentský kandidát pan Kacziński, a zúčastní se pánové Berlusconi, Medveděv, Putin (v treningové exhibici dnes na Crvené zvezdě Beograd), dále Dzurinda a pan Sarkozy, který podle vývoje preferencí francouzských voličů nevylučuje, že by po vyslovení „šahády“ nastoupil za družstvo „islámu“. Zvídavý dotaz zpravodaje, směřovaný do komplexu Báb al-Azizíja, potvrdil neúčast libyjského vůdce, který řekl:“Musel bych být o hlavu kratší. Jak víte, oni na tom intenzívně pracují.“ Ale odměním účastí Músu Kúsu. Může z něj být  „Na Kusy Músa“, odhalil své skryté myšlenkové pochody vůdce revoluce 1. září 1969.

A zpět Gvodrazka

Gut gesagt! Abych vyprecizoval správné zpravodajské poznatky kolegy Bibina, musím podotknout, že právě jako pétanque mi začíná celý spektákl připadat. Nejtěžší z nejtěžších koulí přitom zůstává paradoxně náš petit caporal, tajně 5x denně padající na tvář, zatímco cochonetem je ra´is, lišácky vtahující své soupeře na plážová minová políčka, pole … (ruská lidová). Nečekaným favoritem je bej Kadyrov – to je tedy ohromující zjištění. A ta mravní síla od beje! Mezi Vladimírovičem a jím budou jistě přeskakovat elektrické výboje. Úsměvně působí participace dalšího Mikuláše (Nicolase), tentokrát Dzurindy…  Vůbec nic nepochopila Hillary, domnívající se, že Muammar promlouvá z exilu…. 

Jedna reakce na Je to v kapse!

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv