… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Již v minulosti existovaly dohady o židovských kořenech libyjského vůdce Muammara Kaddáfího (Moammar Qaddafi). Ty se nyní zdají být potvrzené. Israel National News TV se sešla s paní Gitou Boaron, která tvrdí, že libyjský diktátor je skutečně Žid a ona je jeho vzdálenou sestřenicí.

Qaddafi is Jewish and I am His Cousin

„Kaddáfího babička byla sestrou mojí babičky,“ vysvětlila paní Boaron. „Jeho babička je babičkou mého otce. Byla židovka, stala se muslimkou a provdala se za šejcha města. Měla děti a on je její vnuk, takže je považován za žida, protože jeho matka se narodila židovské matce. Takže to znamená, že je žid.“

Gita Boaron, která když vyrůstala, slyšela příběh o Kaddáfího židovských předcích od své matky, uvedla, že její rodina se nikdy nesnažila dostat ke Kaddáfímu blíže, protože „neexistuje jiné takové místo, jako je Izrael.“

Paní Boaron poznamenala, že Kaddáfí se stal protižidovským teprve nedávno.

„Vždy miloval židy a neudělal jim nic špatného,“ uvedla. „Ve chvíli, kdy začal mluvit proti židům, jsem si řekla: ‘Jen počkej. Dostane, co si zasloužá.’ Dva týdny poté proti němu začaly protesty.”

Boaron připomněla historicky dobré vztahy, které měl Kaddáfí s židovským národem. “Říká se, že měl vztahy se židy. Jeho syn si má vzít židovskou ženu, možná už si ji vzal. Bylo to v médiích, že se jeho syn oženil s židovskou ženou z Francie nebo Itálie.”

Současnou situaci v arabském světě Gita Boaron označila za “chaos. Jeden požírá druhého. Hlavně, ať nepožírají nás.”

Poznámka překladatele: Ať už je zpráva pravdivá či nikoliv, názory paní Boaron na kladný vztah Kaddáfího k židům jsou zjevně značně „idealistické“, protože přinejmenším k jedinému židovskému státu světa měl Kaddáfí postoj, který rozhodně nelze označit jako přátelský.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku “Qaddafi is Jewish and I“m His Cousin“.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv