… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Poprvé po mnoha letech chtěl dnes člen izraelské vlády navštívit Johathana Pollarda (יונתן פולארד) ve vězení. Kanál 2 Izraelského rozhlasu přinesl minulý týden informaci, že ministr spojů a současně ministr práce a sociálních věcí Moše Kachlon (Moshe Kahlon, משה כחלון) navštíví tento týden Pollarda ve vězení s tím, že návštěva byla povolena americkými činiteli. Z návštěvy však na poslední chvíli sešlo.

Moše Kachlon chtěl navštívit Pollarda poté, kdy mnohé osobnosti veřejného života podpořily snahy o propuštění Pollarda – který byl odsouzen za špionáž pro Izrael – z vězení, kde je již více než 25 let.

Na začátku března představitelé židovských komunit USA předali prezidentu Baracku Obamovi dopis, v kterém ho žádají, aby Pollarda propustil.

Nedávno několik bývalých představitelů amerického veřejného života otevřeně požadovalo propuštění Pollarda na svobodu. Byl mezi nimi i bývalý viceprezident Dan Quayle, vyjednavač na Blízkém východě Dennis Ross, bývalý ředitel CIA James Woolsey a bývalý předseda senátní skupiny pro tajné služby Dennis DeConcini a federální soudce Stephen Wiliams.

Minulé pondělí bylo oznámeno, že bývalý ministr zahraničí Henry Kissinger také podporuje propuštění Pollarda, což vyjádřil v dopise Obamovi, kde doslova napsal: „Domnívám se, že spravedlnosti bude učiněno zadost, když Pollardovi bude prominut zbytek doživotního trestu.“

V lednu také předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) svým prohlášením v Knessetu učinil bezprecedentní krok, když veřejně přečetl dopis, který v této věci napsal Obamovi.

Včera se však naplnily obavy, které Pollardova rodina měla již minulý týden. Přesně jak zdroje blízké Pollardově rodině předpovídaly, návštěva byla těsně před uskutečněním zrušena z důvodu Pollardova špatného zdravotního stavu.

„Jonathan do poslední chvíle doufal, že bude dost silný, aby se návštěva mohla konat,“ uvedla jeho manželka Esther. „Skutečně chtěl předat prostřednictvím ministra Kachlon poselství premiérovi a požádat ho, aby co nejrychleji se zasadil o propuštění.“

Pollard byl v minulosti několikrát převezen do nemocnice a podrobil se několika operacím.  Esther  Pollardová nedávno vyjádřila obavy o život svého manžela s tím, že s ohledem na špatný zdravotní stav manžela, musí být podniknuty všechny kroky pro jeho osvobození, dokud nebude příliš pozdě.

(IsraelNationalNews.com)

hm


Článek vychází z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článků Israeli Minister to Visit Jonathan Pollard a Kahlon’s Visit with Pollard Canceled.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv