… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Gvodrazka informuje

Brega Oilers c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis       0:1
Misurata Trash&Garbage c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis           0:1
Amr-Músa Country&Eastern Bla-Bla-Club c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis  1:1
Missouri Flying Invisibles c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis            2:0
Al Tahaddy Benghazi  c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis    0:1(Benghazi – vlastňák)
Norfolk Air Base Flying Gentlemens c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis         0:0
Toulon Shipping c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis            0:0
Ajaccio Aérospatiale c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis         4:0

FC Sigonella c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis        (odloženo)
U.S.Yacht Club c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis             112:0
Qatar SC c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis    (zatím se nehrálo)
Sharjah SC c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis    (zatím se nehrálo)
Real Espaňa Aereo c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis     (zatím se nehrálo)
Amr-Músa Country&Eastern Bla-Bla-Club c/a Pan Ki Moon United  1:1
Amr-Músa Country&Eastern Bla-Bla-Club c/a FC Cairo Peoples United 0:1(Amr vypískán)
Flying Maple Leafs c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis     (zatím se nehrálo)
Hærens Flyvertropper c/a Dukla(Al-Ittihad) Tripolis     (zatím se nehrálo)
Ze světa:

Zatímco Vladimír Vladimírovič pronáší závažné věty o křižáckém charakteru rezoluce OSN, nelibě snášené jeho „nadřízeným“, avšak korespondující jako echo výrokům vůdce Muamara, „allies“ se mezi sebou štěkají v důsledku zbrklé, fanfarónské a dopředu nekoordinované akce Fanfánů Tulipánů. Skutečně nejlépe by učinili, kdyby svůj „flying circus“ přesunuli do jiné štace – třeba do Jižního Jemenu a nechali v klidu vymýšlet Kadáfího jeho neotřelé, originální, mezinárodně politické podrazy. Rétorika Vladimíroviče by pak dostala jiný nádech….

Dezertérka od škopku a plotny, nešťastnice Ashtonová vůbec nechápe, jaký příšerný blábol (mluvíc o touze libyjského lidu po demokracii) vyslovuje a existuje silné podezření, že si plete všechny státy začínající slabikou Li- … Dolní i Horní sněmovna si mne ruce, že nesedí v jejich řadách, ale mimo UK , kompromitujíc tak EU a nikoliv monarchii. Perfidní Abion….

Ohledně Sarka nepředbíhejme dějiny, mon cher ami. Všechno hezky popořadě – nejdříve Empire, potom Helena. Galantní Fanfáni Tulipáni (v rozporu s úmysly Angloameričanů) chtějí ponechat Kaddáfího naživu a jen se rozhodují, zda ho zařadí jako elitní kádr do Cizinecké legie, nebo ho nechají v poklidu psát paměti v oblíbené Sartrově kavárně Les Deux Magots na bulváru Saint-Germain-des-Prés a konzultovat s ním čas od času problematiku Maghrebu…

Saláh ad-dín Júsuf ibn Ajjúb (v Hollywoodu znám jako Saladin) vždy tleskal nad nesvorností křižáků….  Domnívám se, že tleskání se ozývá i v útulném bunkru mého hocha…

Bibinova mezihra

Haerens Flyvetropper (alespoň podle zpráv) utekli z hřiště i s míči. Hraje se o píšťalku rozhodčího (nebo s píšťalkou rozh.) Ctěný kolega Stejskal by mohl poradit, kde dnes vsadit na výsledkovou listinu. Trenér „Křídel sovětů“, ruský velvyslanec Alexander Čamov (dřívější velvyslanec RF v Iráku a dopředevčera v Libyi) označil manažera ruského týmu Medveděva za hlupáka. Dnes přistává v Moskvě a po krátké dovolené nastupuje jako pomocný masér v Usť- Vjazmě. Hráči Putinovi hrozí zařazení na transferovou listinu za „verbal iceing“, slovní zakázané uvolňování. Zájem o ruského borce projevil ženský klub „Muammara Misurata“, a čeká se na zaslání „zelené“ (protože revoluční) přestupní  (přestupové?) karty. Švýcar Sepp Blatter  ovšem vyjádřil naději, že libyjské kluby se po demokratickém „zásahu“ rozpustí, jak fondu v misce na jeho stole.

míče/puky nechme být. Zatímco se Srbskem nese „Do pobede pukovniče!“, oznámila Tadičova kancelář, že zítra, 23.3. navštíví u příležitosti desátého výročí bombardování NATO Srbska Vladimir Putin Bělehrad, kde nabídne Srbsku vojenské spojenectví. Program začíná zítra v 11:30 (čas příletu je tajný), každopádně, v 18:00 si prohlédne host stadion Crvene zvezde Beograd (zase až tak moc jsme si nevymýšleli…)

www.ctc.usma.edu/harmony/pdf/CTCForeignFighter.19.Dec07.pdf je zajímavý. Je to z Britských listů (odkaz) a potvrzuje, že již v 2007 bylo 52 Kajdistů z Derny v Libyi, 51 z Rijádu, pak byli rodáci z Mekky a 21 mužů z Benghází. Ročník narození průměr 1984. No neříkal to Kaddáfí? (Převaha počtu Kajdistů z Derny s 80.tis obyv. a  z téměř pětimilionového ar-Rijádu je  velmi zarážející).

Další infoservis Gvodrazky

Vladimírovičovo pojetí „libyjské uličky“ nikdy nenalézalo pochopení u Dmitrije. Jen počkej, Dimo, až Vladimír Vladimírovič v Kremlu zasedne! Mon cher ami Bibin má dobré zprávy – Muamarovy „amazonky“ najisto Vladimíroviče očekávají.

Srbové mají teď jiný šlágr: už vědí, kam se budou chodit klanět památce svého milovaného Dragoljuba „Draži“ Mihailoviče, četnika a bijce Němců i komunistů, t.j. i německých komunistů.

Historicky příznačná je role Itálie. Jednou s Trojspolkem,  jindy proti němu, jednou s Osou, jindy proti ní… Signore Frattini, náš malý Badoglio, luxuje červený kobereček pro svatý otisk bot velkého vůdce revoluce…. a letecká základna bude architektonicky pojata jako jedno velké, beduínské šapitó…  Vypadá to tak, že Petit Caporal by měl (aby uspíšil svůj dějinný osud), jako kdysi rychlými údery přes Savojsko, udělat pořádek a umravnit i „viklající se kámen NATO“ Itálii. Frattiniho odřeknutí účasti italských základen na konfliktu je motivováno nejen nedobrým technickým stavem u.s. stíhaček F-15 nad Benghází (ucpávají se jim motory karnevalovými konfetami), ale i jeho bodrá, italská nátura, navyklá na libyjský písek.
Možná, že apriorními partnery pro jednání o „demokratické“ budoucnosti Libye, budou exponenti „Societa Honorata“…

Aha! Po přečtení materiálu z West Pointu mi svitlo, že USA vlastně bojují ne proti mému hochovi, ale proti Al Kajdě. Takže jsou vlastně na Muamarově straně. Muamare, vylez z toho zatraceného krytu, to jsou naši a dali ti zapravdu, že rebelové jsou teroristé z Al Kajdy. Ty to vezmi zespodu a Amíci to vezmou shora.
Že ti zbourali v Tripolisu barák je způsobeno tím, že měli zprávy o infiltraci Al Kajdy až do tvého hlavního stanu… 

Go Nord…

Okolí Tripolisu, Misuráty, Adžabíje a Benghází se stává rájem pro sběrače ušlechtilých kovů (titan, aluminium), potažmo pro sběrače šrotu vůbec. S poklopy od kanálů se nikdo nezatěžuje. Určitá příležitost se tu objevuje pro EU občany nižšího sociálního statusu, živících se sběrem mědi v železničních koridorech. Příliv imigrantů z Maghrebu do EU by tak byl do jisté míry kompenzován emigrací sběračů kovů (a jejich rodin) ze středoevropského regionu do slibné, bohaté a romantické divočiny severní Libye. Pospíchejte vykolíkovat si svůj claim v okolí Tobruku.

Účast na investicích do tohoto odvětví navíc přislíbila i Čína, chronicky shánějící kovy po celém světě. Už předtím dostala od Muamara nabídku, která se neodmítá: přednostní práva na těžbu ropy. V BP a ELF Aquitaine vyskočili od stolů …

Islámsko-maoisticko-bolševické světové spiknutí tak otevřelo další frontu: vedle východní Afriky zaplavené levným, nekvalitním póvlem a skleněnými korálky výměnou za uran, diamanty, rudy různých kovů a jiné delikatesy na čínský nenasytný trh a stůl, započala čínská investiční expanze do severní Afriky.

Liga arabských států, která mezitím skrečovala několik utkání, nevěřícně zírá na maoistický neokolonialismus. Zlaté doby, kdy se s elitou dalo mluvit anglicky, francouzsky a italsky. V Pekingu se hraje jiný soccer.

Italské listy

Janu Werichovi by se to líbilo. Je rušno. RAF´s Typhoony britských Gentlemen of Air přistávají na základně Gioia del Colle v Apulii blízko Bari, americké F-16 na Aviano (v malebném, pro vojenské ozdravné pobyty vhodném, regionu Friuli-Venezia-Giulia). Všichni si chtějí užít půvabné Itálie dokud to jde. A pak vyjde na balkon signore Frattini a bude významně držet v ruce Hemingwayův román: Sbohem armádo…  Francouzi mají svoje jisté: Rafale spokojeně přistávají v Saint-Dizier.

Muamare, stačíš to sledovat? Není to pro tebe příliš složité?

Zatím to všechno budí dojem aktivit ve středisku vrcholových bojových her pro obveselení nudících se profesionálů.

Jemně v Jemenu

Président Ali Abdallah Saleh se asi do konce roku vytratí z jemenské politické scény. Upřesnil kmenovým vůdcům a armádním oficírům, že si nepřeje předání moci do rukou vojáků….Je to divné, když jeho syn Ahmed velí obrněné prezidentské gardě a jeho synovec speciálním komandům. Ale uklidnilo nás to. Prozatím.
Letecký den nad Sanaa se tedy konat nebude. Zatím.

Pro zpravodajství Eretz Váš Gugi (Tripolis, Catania, Sanaa)

Jedna reakce na Poslední výsledky v Lize arabských států

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv