… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Vysoce postavený egyptský politik řekl izraelskému ministru obrany Ehudu Barakovi, že voliči dají přednost kandidátům, kteří zastávají protiamerické a protiizraelské názory. Mírová smlouva zatím zůstane v platnosti, řekl v interview pro Wall Street Journal.

Nejmenovaný politik vzkázal ministru obrany: „Budeme mít skutečně svobodné volby. Občanské strany si najmou experty z USA a Evropy a ti okamžitě zaznamenají, že protiamerické a protiizraelské postoje přinesou úspěch ve volbách.“

Ministr obrany Ehud Barak označil vlnu politických bouří jako „historické zemětřesení …. hnutí, které jde správným směrem“, ale současně se nevyjádřil optimisticky k prognóze o dlouhodobých egyptsko-izraelských vztazích.

Jeho názor je, že vlna politických změn, které změní situaci na Středním východě, nutí Izrael žádat od USA další vojenskou pomoc ve výši 20 miliard dolarů pro zabezpečení budoucích generací. Ehud Barak, který během své kariéry stál v čele generálního štábu, v době, kdy nebyl politicky činný, také pracoval jako poradce pro zbrojní firmy. Barak nespecifikoval, jaké jsou nové potřeby izraelského obranného systému.

„Kvalitativní pomoc pro IDF je podstatná nejen pro Izrael, ale já věřím, že ještě více pro USA,“ řekl novinám. „Silný a spolehlivý Izrael může být stabilizujícím prvkem v naší neustále se měnící oblasti.“

I když egyptsko-izraelská mírová smlouva bude pokračovat, může tlak veřejnosti v Egyptě vést ke změně diplomatických postojů, které zatím zůstávají nezměněné, dodal.

Barak také řekl, že byl v kontaktu s egyptským ministrem obrany Mohamedem Husejnem Tantavím (Mohammed Hussein Tantawim). Oba muži stáli proti sobě během Jomkipurské války (1973) v tankové bitvě na Sinajském poloostrově.

(IsraelNationalNews.com)

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Egypt to Barak: Voters to Back Anti-US and Anti-Israel Policies .

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv