… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Salám Fajád

Předseda vlády Palestinské správy Salám Fajád (Salam Fayyad) využil své každotýdenní promluvy k oznámení, že arabská autonomie podnikne jednostranné kroky k tomu, aby z Jeruzaléma učinila hlavní město Palestinského státu.

Oznámení přišlo navzdory včerejšímu prohlášení předsedy Palestinské správy Mahmúda Abbáse (Mahmoud Abbas), že je připraven jednat s Izraelci o míru.

Fajád posluchačům sdělil, že v poslední dva roky (během nichž Palestinská správa neústupně odmítala s Izraelem jednat o míru – pozn. redakce) byly zaměřené na odpor proti izraelské „okupaci“ východního Jeruzaléma a nyní je čas zaměřit se namísto toho na přeměnu města na hlavní město Palestinského státu.

Salám Fajád prohlásil, že arabská autonomie je odhodlána zlepšit služby obyvatelům východního Jeruzaléma a pomoci tam fungujícím institucím, zejména v oblasti zdravotnictví, práva a vzdělávání.

Pokud k tomu dojde, nastane konfrontace ohledně suverenity nad městem, když uplatňování palestinskoarabské suverenity bez dohody s Izraelem by bylo porušením Oselských dohod, na jejichž základě Palestinská správa vznikla a existuje.

Fajád uvedl, že doufá, že „zastaví izraelské pokusy zničit národní dimenzi ve školních osnovách arabských školáků“ v Jeruzalémě.

Palestinská správa již vyčlenila 2 miliony šekelů na materiály a učebnice pro arabské školy ve východní části Jeruzaléma.

Školní osnovy, které by chtěl Fajád zavést v arabských školách ve východním Jeruzalémě – které financuje jeruzalémská radnice a izraelské ministerstvo školství – obsahují disertační práci předsedy PS Abbáse, která popírá holokaust, výňatky z Protokolů Siónských mudrců a propagaci džihádu (náboženské války) proti izraelským Židům.

Fajád dodal, že Jeruzalém by mohl být „symbolem míru a soužití mezi náboženstvími a kulturami.“

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Fayyad: PA Already Moving to Make J’lem its Capital.

Jedna reakce na Fajád: Palestinská správa začne dělat z Jeruzaléma své hlavní město

  • Maros Fecko napsal:

    Toto neprinesie nič dobré..! Ostatne ako vždy ! Teroristická vláda v Palestínskej samospráve sa zahráva z ohňom. Jeruzalem je a vždy bude jednotný a je a vždy bude hlavným mestom Izraela. Modlím sa za pokoj nad Izraelom a v jeho dome.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv