… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) prý zvažuje plány na předání dalšího území Palestinské správě. Uvedl to krajně levicový deník Haarec.

Noviny uvádějí, že v rámci ústupků, které Netanjahu zvažuje „dojde k přesunu jednotek Izraelských obranných sil a Palestinské správě bude předáno více bezpečnostní kontroly. Části Oblastí B, kde má Izrael bezpečnostní pravomoci a Palestinci je pravomoci civilní, budou předány pod plnou kontrolu (palestinské) správy.“

Navíc „části Oblastí C, kde má Izrael plnou kontrolu, se změní na Oblasti B.“

Tento nápad již nadhodil premiérům poradce Jicchak Molcho (Yitzchak Molcho) minulý týden při setkání se zástupci blízkovýchodního Kvartetu (USA, Rusko, EU, OSN) v Jeruzalémě.

Netanjahu také plánuje navrhnout svolání mezinárodní konference za účasti Izraele a Palestinské správy.

Podle Haarecu jsou všechny tyto ústupky zvažovány s cílem zmařit hlasování Valného shromáždění OSN o zřízení nezávislého Palestinského státu, které by mohlo proběhnout v září.

Rada židovských obcí Judeje a Samaří (Rada Ješa) včera v reakci na zprávu uvedla: „Namísto toho, aby Izrael jednal na úrovni a inteligentně, vysílá panické signály. Tato panika je sebenaplňujícím se proroctvím. Arabové a mezinárodní společenství to cítí a v reakci na to se jejich tlak zvyšuje a znovu dokola.“

Prohlášení Rady pokračuje: „V těchto dnech, kdy jih (Izraele) sklízí rakety předchozího stažení (z Gazy), je ohromující, že někdo hovoří o dalším stažení. Správný přístup je dát jasně najevo, že na jednostranný palestinský krok budeme reagovat našimi jednostrannými kroky, jako je například uplatnění suverenity nad Judejí a Samařím nebo jejich částmi a současně aktivací politického, ekonomického, vojenského a jiného tlaku, který Izrael může vyvíjet. Toto je správná odpověď a ne další ústupky.“

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Netanyahu ‚Considering‘ More Retreats in Judea and Samaria.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv