… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Gilo, Jeruzalém, Izrael

Čtvrť Gilo (גילֹה) na jihu Jeruzaléma se rozroste na východ a na jih, přičemž vznikne 942 bytových jednotek. Rozhodla o tom včera komise hlavního města pro výstavbu a plánovaní. Ta by mohla v budoucnu povolit v této lokalitě výstavbu dalších 300 bytových jednotek.

Pozemky, na nichž mají být byty postavené, jsou podle médií ve vlastnictví Židovského národního fondu a soukromých osob.

„Soukromí vlastníci (nemovitostí) žádají o pokračování ve stavebních plánech v souladu se zákonem,“ uvedl magistrát v prohlášení, které citovala agentura UPI. Na programu jednání byla také diskuse o výstavbě „mnoha bytových jednotek pro arabské obyvatele města, tak jako každý týden,“ uvedl představitel města.

 

Jeruzalém

Jeruzalém

Podle informací z ministerstva obrany by měly být schváleny také územní plány čtyř židovských obcí v Judeji a Samaří – Eškolot (Eshkolot,אשכולות), Chemdat (Hemdat,חמדת), Nofim (נופים) a Rotem (רותם). Územní plány umožní výstavbu obytných budov ke zvýšení hustoty osídlení.

„Toto jsou legální sídla, která byla postavena na státní půdě a byla schválena vládou, ale jejich územní plány nebyly vypracovány,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení pro média. „Tyto plány byly dokončeny teprve nedávno. Jsou schválením současné situace. Jakákoliv další výstavba bude vyžadovat dalších schválení,“ uvádí se v prohlášení dále.

Ke schválení došlo současně se zahájením návštěvy izraelského prezidenta Šimona Perese (Shimon Peres) v USA, kde se včera odpoledne sešel s ministryní zahraničí Hillary Clinton.

Peres byl před odletem informován, že komise se chystá jednat o rozšíření také dalších tří čtvrtí – Ramat Šlomo (Ramat Shlomo, רמת שלמה), Har Choma (Har Homa, הר חומה) a Pisgat Ze’ev (פסגת זאב). Prezident údajně komisi požádal, aby diskusi odložila.

Dnes se izraelský prezident sešel k jednáním s prezidentem USA Barackem Husseinem Obamou.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Green Light on 942 Housing Units for Gilo.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2011
Po Út St Čt So Ne
« Bře   Kvě »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv