… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Policie autonomní arabské Palestinské správy dnes ráno 1 Izraelce zastřelila a další 4 zranila, poté co se modlili okolo 6. hodiny ranní v Josefově hrobce (Kever Josef). Obětí je 24letý Ben Josef Livnat (Ben Yosef Livnat), otec 4 dětí a synovec ministryně Limor Livnat ze strany Likud (Jednota).

Jeden z těch, kdo byli útokem zranění je ve vážném stavu, a vojenský vrtulník ho převezl na do nemocnice na jednotku intenzivní péče.

Skupina 15 věřících breslovských chasidům se vydala na místo a musela se vrátit, kdy na ně začala policie Palestinské správy střílet.

Palestinskoarabské bezpečnostní složky střílely na auta i poté, kdy odjížděla.

Na pohřební průvod, který se vydal z domova zabitého v Elon More (Elon Moreh), kde žil s manželkou a dětmi, do Jeruzaléma zaútočili Arabové kameny. Nejméně u jednoho z aut kameny rozbily čelní sklo, nikdo však naštěstí nebyl zraněn. Obyvatelé Elon More smuteční průvod uctili na silnici v desítkách aut.

Izraelská armáda okamžitě vydala prohlášení, že návštěva Kever Josef nebyla koordinována s izraelskými bezpečnostními složkami a armádní mluvčí o vraždě hovořil jako o „nehodě“, nikoliv jako o útoku.

Kever Josef je židovské svaté místo, které mělo podle dřívějších dohod být pod izraelskou kontrolou a věřící k němu měli mít přístup. Izraelská vláda nicméně toto místo vydala do rukou Palestinské správy a místní Arabové místo několikrát znesvětili.

Podle Geršona Mesiky (Gershon Mesika), předsedy Samařské regionální rady, Palestinská správa dobře věděla, že breslovští chasidim pravidelně Josefovu hrobku navštěvují, aby se zde modlili, a nemají žádné vedlejší úmysly. Střelbu označil za „zblízka provedený masakr.“

Poslanec Národní jednoty (Ichud Leumi) Dr. Michael Ben-Ari nepřímo obvinil americkou vládu z „výcviku a vyzbrojení nepřátelské armády, nazývané ‘policie Palestinské správy’ a přímé odpovědnosti za vraždu v Kever Josef.“

Vyzval izraelskou vládu, aby obnovila ješivu Od Josef Chai (Yosef Chai Yeshiva) v Kever Josef a konfiskovala Palestinské správě zbraně.

K rannímu útoku před posledním dnem svátku Pesach došlo necelý měsíc po ubodání rabiho Udiho Fogela, jeho manželky Ruth a tří z jejich šesti dětí, včetně tříměsíčního kojence, v obci Itamar, také v Samaří.

Obyvatelé Judeje a Samaří opakovaně varovali, že odstraňování silničních zátarasů a kontrolních stanovišť v oblasti ulehčí arabským teroristům úroky a povzbudí policii Palestinské správy k útokům na Židy. Ministr obrany Ehud Barak tvrdil, že zmírnění bezpečnostních opatření je „gestem dobré vůle“, které zvýší popularitu předsedy Palestinské správy Mahmúda Abbáse (Mahmoud Abbas) a pomůže mu bojovat proti terorismu.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Palestinian Authority Police Kill Israeli near Joseph’s Tomb.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv