… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Židovští osadníci v Izraeli „nejsou normální lidé“, a proto není nutné se omlouvat za vraždu Žida, který se modlil v Kever Josef (Josefově hrobce), k níž došlo v neděli ráno. Prohlásil to mluvčí bezpečnostních sil autonomní arabské Palestinské správy generál Adnan Damiri.

Uvedl také, že oběti útoku v Kever Josef mohli být ozbrojení.

V neobvykle provokativním rozhovoru v izraelském veřejnoprávním rozhlase Kol Jisrael (Hlas Izraele) Damiri uvedl, že nemůže potvrdit ani vyvrátit výpovědi očitých svědků, že policisté Palestinské správy stříleli na 5 Židů, kteří se vraceli v neděli ráno z modliteb v Josefově hrobce.

„Nemůžeme říci, zda se jednalo nebo nejednalo“ o policisty Palestinské správy, prohlásil Damiri, v rozporu se všemi zprávami v arabských a izraelských médiích, kde útočníci byli identifikováni jako policisté.

Na dotaz, zda se Palestinská správa omluví za vraždu Ben Josefa Livnata (Ben Yosef Livnat), odpověděl: „Vy víte, že osadníci nejsou normální lidé. Každý den střílejí na nevinné Araby.“ Toto tvrzení je samozřejmě naprostá lež.

Novinářka Estie Peres, která jinak může souhlasit s běžnou kritikou židovské přítomnosti ve většině Judeje a Samaří ze strany Hlasu Izraele, reagovala tím, že nemůže souhlasit s tímto prohlášením, že „osadníci nejsou normální lidé“, a zeptala se Damiriho, zda se mělo jednat o ospravedlňování střelby na lidi, kteří se modlili a poté odjížděli domů.

„Možná byli ozbrojení,“ odpověděl Damiri.

Na další otázku, zda Palestinská správa „uzavře mír s osadníky,“ odpověděl: „V palestinské samosprávě není místo pro osadníky.“

Betlémská palestinskoarabská tisková agentura Ma’an událost naprosto překroutila a svým čtenářům sdělila, že „desítky ozbrojených ultraortodoxních osadníků vstoupily do Josefovy hrobky…vytáhly své zbraně a namířily je na palestinské policisty.“

Jedná se o tutéž tiskovou agenturu, která tvrdila, že Fogelovu rodinu v Itamar povraždil thajský dělník – přestože dobře věděla, že v obci Itamar k práci přijímali jen židovské dělníky.

Ze strany izraelských úřadů nejsou žádné zprávy, že by věřící u Josefovy hrobky byli ozbrojeni.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PA Spokesman: Settlers Are not Normal People.

13 reakcí na Palestinský mluvčí: „Osadníci nejsou normální lidé“

 • lukáš hrubý napsal:

  jak dlouho budiu ještě lhat palestinci,vždyt oni ví ,že jim to uzemí nepatří,tak na dohodu a mír odpovídají nasilím a lhaním…..

 • Refael napsal:

  Co kdyby nase armada(IDF) pro zmenu prestala brat palest.“policisty“ jako normalni policisty a zacala po nich strilet.Tito „policiste“ maji alespon zbrane na obranu,ale tito Breslavsti byli totalne neozbrojeni.
  „Mozna meli zbrane“,tohle uz je vysmech(!),krom toho,ze je to naprosta LEZ,ale oni ziji jenom ze lzi.

 • homufin napsal:

  Komu věřit? Jedno je ale jisté, osadníci opravdu nejsou normální lidé, jelikož to jsou sionisti tedy nadlidé! Za chvílku se dočkáme, že židé mají na naše území ČR nárok, páč si to naleznou ve starém proroctví. Mýslíte, že lze v Palestině a Izraeli dosáhnout dohody za knyplem bagru? Izrael se považuje za vyspělý stát, ale podle mě je pouze lépe vyzbrojený a se svou nejmocnější zbraní holocaustem, dostávájí podporu celého světa. prostě sionistická idea a judaismus jsou naprosto odlišné věci!

 • homufin napsal:

  Ještě jsem se zapoměl zmínit o takzvané „demokracii“ myslíte, že je demokratické a svobodné, když si arab nmůže vzít židovku, proč? Nezdá se Vám to spíše nacistické, že důvodem je po takovémto sňatku „špinavá krev“ Nyní si Izrael zavedl zákon o velezradě, že za velezradu bude odňato občanství, ale když si tento zákon důkladně pročtete, tak možná uvidíte, že o občanství můžete příjít i při nesouhlasu se sionistickou politikou, to je ale taky demokratické co? ))

  • Scooolie napsal:

   Žádný izraelský zákon svatbu Araba a Židovky nezakazuje ani nepovoluje. Izraelské rodinné právo se totiž řídí právní úpravou manželství podle náboženské příslušnosti těch, kdo se chtějí vzít. Podle židovského náboženského práva tedy skutečně nemůže mít svatbu Žid/Židovka a Nežid/Nežidovka. Nic ale těm dvěma nebrání, aby se vzali podle práva islámského… Takže nemáte pravdu.

   Můžete mi sem dát odkaz na onu pasáž izraelského zákona o odebírání občanství, která dává možnost odebrat občanství za nesouhlas se sionistickou politikou? V tom zákoně totiž nic takového není.

    • homufin napsal:

     Izrael: Stát Izrael bude mít možnost zrušit občanství těm svým občanům, kteří jsou nedostatečně patriotičtí (čti dovolují si kritizovat vlastní vládu).

     Opravdu demokratický stát :o)

     • Talmid napsal:

      Když nějaký občan státu spolupracuje s teroristy, kteří si kladou za cíl zničení státu tak je to vlastizrada- Normálně by za to mělo být doživotí-tak zmetek může být rád když dostane šanci namísto toho změnit občanství. Takže opravdu demokratický stát 😛

     • Scooolie napsal:

      Nic takového ani v tom odkazu není. Je tam, že občanství může být zbaven ten, kdo není loajální ke státu. Kritizovat stát tedy možné je, pokud cílem kritiky je zlepšení fungování státu. Neloajalitou se rozumí podílení se na činnosti proti státu.
      Mohou být velmi rádi, že se s nimi bude babrat židovský stát a ne arabský, resp. islámský – tam by (jako třeba v Sýrii nebo Íránu) skončili s kulkou v čele.

 • homufin napsal:

  žid je žid a nepohlížím na něj třeba jako na lichváře, ale na velice inteligentní lidi, kteří svou pílí dokázali úžasné věci, ale nesouhlasím se sionistickou politikou a její propagandou na zasílení její moci na celém světě. V této zemi a jistě i jinde, když začnete nesouhlasit se sionismem, tak z Vás udělají fašistu, ale právě sionisté byli spolupracovníci nacistů o čemš svěčí i tajná úmluva sionistů s Hitlerem takzvaná „Haavara“ neb o nacistický funkcionář je dnes uctíván v Izraeli jako národní hrdina. Je nutné si uvědomit, že judaismus není sionismus a pokud to někdo spojuje, tak si lže sám sobě.

  • Scooolie napsal:

   Sionisté s nacisty „spolupracovali“ v několika málo případech – a vždy se jednalo o snahu zachránit před nacisty, co se dá. Zejména zorganizovat možnost odjezdu alespoň nějakých Židů z Německa. Haavara byl německou vládou uznaný fond, jehož prostřednictvím mohli Židé oficiálně z Německa dostat něco málo ze svého majetku do zahraničí. Nazývat situaci, kdy se snažíte před bandou loupeživých vrahů uchránit život a minimální část majetku, „spoluprácí“ je vskutku drzost…

 • Maros Fecko napsal:

  Milý Adolf Homufin.
  Toto tu už raz bolo myslím že v 30-tých rokoch v Nemecku. Myslím že patríte k ľudom ktorý si myslia že Židia môžu za všetok bôľ sveta a chcú celosvetovú vládu a podobné bájky a rozprávky od Dysneyea. Ak ste inteligentný človek a triezvo a logicky sa na to pozrite tak zistíte že sú to samé hlúposti. A prosím Vás kto by chcel zneužívať tak strašnú tragédiu akou bol Holokaust? Veď táto tragédia zasiahla hádam každú židovskú rodinu a asi ani nieje taká dnešná rodina ktorých predkovia nezomreli v koncentrákoch ,,kultúrnej Európy“! Ak máte normálne svedomie tak to musí bolieť. Ak nie , tak je niečo nie v poriadku. PS: Izrael je vlastníkom zeme na ktorej žijú Palestínci (vlastne Araby). Zaujímavé- že ich žiadna arabská krajina nechce k sebe.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv