… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Několik hodin poté, kdy policisté Palestinské správy stříleli u Josefovy hrobky (Kever Josef) na židovské věřící a jednoho z nich zabili, palestinští Arabové toto svaté židovské místo zapálili. Očití svědci nad místem, které Arabové v minulosti opakovaně znesvětili, viděli stoupat kouř.

Zavražděný 24letý Ben Josef Chaj (Ben Yosef Chai), synovec ministryně Limor Livnat z Likudu, byl pohřben dnes odpoledne, několik hodin před začátkem posledního dnes sedmidenního svátku Pesach.

Policie Palestinské správy zastřelila Livnata a zranila 4 další střelnou na jejich auta poté, kdy odjižděli domů z modlitby v Kever Josef.

Izraelský ministr obrany Ehud Barak vraždu odsoudil a uvedl, že absence koordinace návštěvy hrobky neospravedlňuje útok palestinskoarabské policie. Vznesl požadavek, aby Palestinská správa střelbu vyšetřila.

Útok policie Palestinské správy rozhořčil řadu poslanců izraelské vládní koalice. Ministr vědy a předseda vládní strany Izrael náš domov, poslanec profesor rabi Daniel Herškovic (Daniel Hershkowitz), uvedl, že útok „odmaskoval pravou tvář Palestinské správy“, a vyzval k návratu Izraelských obranných sil na svaté místo, kde je izraelská kontrola a náboženská svoboda pro Židy zaručena předchozími dohodami.

Izrael Josefovu hrobku v minulosti předal arabské autonomii.

Předseda Národní jednoty (Ichud Leumi) Jákov Kac (Yaakov Katz) vyzval Izraelce, aby si vzpomněli, že to byl Izrael, kdo podle Dohod z Osla z roku 1993 jako první vyzbrojil Palestinskou správu puškami. Jméno Livnat je přidáno do „dlouhého seznamu 1.500 Židů, kteří byli zavražděni zbraněmi Palestinské správy,“ dodal Kac.

Výbor obyvatel Samaří prohlásil: „Vražda dnes ráno v Josefově hrobce ukazuje nebezpečí, které spočívá ve spoléhání se na palestinskou policii. Každý palestinský policista je potenciální terorista, jehož nenávist k Židům“ je vždy přítomná.

Poslanci Likudu Ze’ev Elkin a Národní jednoty Arje Eldad (Aryeh Eldad) uvedli: „Nemůže existovat žádný prostor k ústupkům v nezbytnosti naprosté kontroly a volnosti jednání pro Izraelské obranné síly ve všech částech Judeje a Samaří.“

Organizace pro lidská práva Judeje a Samaří (Human Rights Organization of Judea and Samaria, ארגון זכויות אדם ביש“ע) oznámila, že vražda je dalším důkazem, který odporuje nedávné zprávě, že Palestinská správa je připravena stát se nezávislým státem.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PA Arabs Celebrate Murder by Desecrating Joseph’s Tomb.

2 reakce na Palestinští Arabové oslavili vraždu znesvěcením Josefovy hrobky (+ video)

  • samuel1776 napsal:

    Myslím,že není možné ustupovat islámským barbarům,neboť oni považují soucit a moudrost za slabost.Je to on islám,který z přihlouplých a tupých lidí vyrábí tu vraždící monstra,jindy ,,hejna kobylek,,zaplavujících státy Evropy a vnucujících jim tento zrůdný koncept světové tragédie. S barbarem je vždy a za všech okolností třeba jednat z pozice síly-ničemu jinému nerozumí.Vy ,milí přátelé,bojujete za nás všechny za celou západní civilizaci,škoda,že si to EU a Obama neuvědomují.Jsem si jist,že většina rozumných a moudrých lidí stojí za Váma .

  • Maros Fecko napsal:

    Nie som žid , ale považujem sa za priateľa židovského národa. To čoho sa dopúšťajú Palestínci v posledných dňoch je hnus!! A smrad tohto hnusu sa dostal až k Svätému a Všemohúcemu! Mám pocit že to už nebude trvať dlho a Jeho reakcia nenechá na seba dlho čakať. Svet sa zbláznil keď počúva lži a klamstvá teroristických Arabov a ešte aj Európa financujú Hamas a teda aj ich ,, Svätú vojnu“. A tie klamstvá a štvavá propaganda….. to tu už raz bolo a každý slušný človek to rozpozná že sú to reči podobné tým ,ktoré zaznievali v Nemeckých krčmách 32 roku!! Treba veci nazvať pravým menom…. aj keď sú v inej krajine a v inom čase a možno v inej podobe, ale podstata je tá istá. Verím však že mnoho múdrych a slušných ľudí vás podporuje a stojí za vami a vie aká je pravda.Cítim úprimne bolesť nad znesvätením svätých miest spolu z vami, no verí že už čoskoro bude lepšie.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv