
arabské nepokoje
Arabové z obce Silvan (Silwan) v sousedství jeruzalémské čtvrti Davidovo město, v pondělí večer protestovali kvůli likvidaci Usámy bin Ládina (Osama Bin Laden). Demonstranti házeli kamení na policii a snažili se blokovat silnice.
Zatímco většina svobodného světa ocenila americkou likvidaci nejhledanějšího teroristy světa, palestinské Hnutí islámského odporu (Hamas) – které nedávno oznámilo usmíření s konkurenčním Fatáhem, vedeným Mahmúdem Abbásem (Mahmoud Abbas) – zabití bin Ládina odsoudilo.

Spojené státy použily test DNA, aby potvrdily zabití mezinárodního vůdce teroristické sítě Al Kajdá Usámy bin Ládina (Osama Bin Laden) tento víkend jednotkou amerických zvlášních sil.
Zobrazit celý článek “Američané zabili Usámu bin Ládina, potvrdil to test DNA” »

Muslimské bratrstvo
Egyptské Muslimské bratrstvo (الإخوان المسلمون), které ještě donedávna bylo za vlády Husního Mubaraka zakázané, by rádo v zářijových volbách získalo polovinu křesel v egyptském parlamentu. Generální tajemník Mohamed Husen (Mohammed Hussen) v sobotu na tiskové konferenci oznámil, že tento cíl schválila (poradní rada) Muslimského bratrstva a že ke splnění cíle hnutí založí politickou Stranu svobody a spravedlnosti, v jejímž čele bude Dr. Mohamed Mursí (Mohamed Morsi).