… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) včera prohlásil, že pokud Izrael zastaví převody výnosů z daní palestinské autonomii kvůli dohodě o jednotě s Hamasem, urychlí Abbás předložení žádosti OSN o uznání jednostranného vyhlášení Palestinského státu. Oznámila to betlémská palestinskoarabská tisková agentura Ma’an.

„Jestli nás budou vydírat, tak září uspíšíme,“ pohrozil Abbás v Káhiře. „Září je devátý měsíc. Pokud bude vydírání pokračovat, předložíme žádost OSN pátý nebo šestý měsíc roku.“

Abbás reagoval na oznámení izraelského ministra financí Juvala Štajnice (Yuval Steinitz), že Izrael přestane Palestinské správě převádět výnosy z daní, pokud bude schválena dohoda o jednotě Fatáhu a Hamasu.

„Tlačíte nás k jednotě? Neporušili jsme izraelský zákon. Neútočíme na Izraelce, jako oni na nás,“ rozvíjel své fantazie Abbás.

Na otázku, co říká na zprávy, že předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu), předloží během návštěvy Washingtonu tento měsíc americkým představitelům návrh mírové dohody, Abbás odpověděl, že odmítne jakoukoliv dohodu s „prozatímními hranicemi“. „Nebudeme akceptovat přítomnost jakéhokoliv izraelského vojáka na palestinském území… pokud zde bude nezávislý stát, Izrael zde nesmí existovat.“

Abbás také zdůraznil, že Palestinská správa se „nevzdá práva na návrat“, tedy požadavku, aby se na území Izrael přistěhovaly miliony zahraničních Arabů, kteří o sobě tvrdí, že jsou uprchlíky nebo potomky těch, kdo se stali uprchlíky v důsledku Války o nezávislost v roce 1948. Sám se označil za „uprchlíka.“

Mahmúd Abbás naznačil, že Palestinská správa odmítne další izraelské nebo americké iniciativy, když prohlásil, že on je „oddaný arabským mírovým iniciativám… mezinárodní legitimitě. Naše národní práva jsou nezcizitelná.“

„Okupace skončí, Palestinský stát se zrodí letos,“ slíbil.

Abbás, který stojí v čele Fatáhu, a Cháled Mašál (Khaled Mashaal), vůdce teroristického Hamasu, podepsali včera ještě před uvedenými prohlášeními dohodu o usmíření mezi oběma rivalskými hnutími, která by měla ukončit jejich 4 roky trvající, často násilný rozkol. Abbás se v minulosti obával, že se Mašál snaží zmocnit jeho postavení.

Palestinská správa v neděli oznámila, že kvůli izraelskému rozhodnutí dočasně zmrazit převody výnosů daní nebude schopná platit své civilní zaměstnance.

Strana Izrael náš domov (Jisrael Bejtejnu), která je druhou nejsilnější stranou vládní koalice, včera oznámila, že kvůli dohodě Fatáhu a Hamasu kromě zmrazení převodu daňových výnosů bude požadovat, aby izraelská vláda přerušila veškeré kontakty a meziresortní spolupráci s Palestinskou správou.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Abbas: Tax Freeze Accelerates Statehood Bid at UN.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv