… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

šajch Chalífa bin Ahmed Al Chalífa

Jednotky Štítu Zálivu, vyslané Radou pro spolupráci arabských zemí Zálivu, zůstanou v Bahrajnu i poté, kdy příští měsíc budou zrušeny zákony o výjimečném stavu. Uvedly to Gulf News.

Očekává se, že tento krok zvýší napětí mezi Íránem a šesti členskými zeměmi Rady, kterými jsou Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty.

Írán odsoudil přítomnost 1.500 příslušníků Štítu poloostrova v Bahrajnu jako „okupaci“ většinově šíitských obyvatel ze strany sunitských monarchií Zálivu.

V reakci na to představitelé zemí Zálivu varovali Írán, aby se nevměšoval do jejich věcí, a obvinili bahrajnské protestující z kontaktů se skupinami, jako je Íránem podporovaný Hizballáh v Libanonu.

Velitel armády, šejch Chalífa bin Ahmed Al-Chalífa (Khalifa bin Ahmed Al Khalifa), také pohrozil tvrdým potlačením demonstrací, pokud dojde k jejich obnovení. „Říkám těm, kdo ještě tuto zprávu neobdrželi: ‚Pokud se vrátíte, přijdeme nazpět, tentokrát silnější,’“ sdělil Al-Chalífa ve středu Bahrajnské tiskové agentuře (BNA).

Al-Chalífa dále tvrdil, že protestujícím byly „dány tablety, které ovlivnily jejich mysl a přiměly je dělat neobvyklé věci.“

BDF Commander-in-Chief confirms Bahrain will remain safe and secure – článek tiskové agentury BNA (anglicky)

Gulf forces will stay in Bahrain after emergency is lifted — army chief – článek Gulf News (anglicky)

Obdobná obvinění vznesl nedávno i libyjský vůdce Muammar Kaddáfí, který prohlásil, že jeho oponenti jsou na halucinogenních pilulkách daných „do jejich kávy s mlékem, jako Nescafé.“

Bahrajnský král Hamad bin Ísa Al Chalífa (Hamad bin Isa Al Khalifa) ignoroval žádost parlamentu o prodloužení výjimečného stavu, když prohlásil, že k jeho zrušení dojde 1. června. Z prohlášení velitele armády je však jasné, že kromě sil Štítu poloostrova zůstane nadále zachována i silná bezpečnostní pohotovost.

V Bahrajnu kotví 5. flotila námořnictva USA.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Bahrain Promises Crackdowns; GCC Troops to Remain.

3 reakce na Bahrajn: V zemi zůstanou síly Rady pro spolupráci v Zálivu

  • Emet napsal:

    Protestujici dostali zvlastni tablety …. No to jsou hlody, typicky arabska propaganda. Jak jedni, tak druzi jsou prolhani, az to tiskne – jak siite, tak sunite zneuzivaji lidskou hloupost a povercivost. Zadne revoluce nejsou na blizkem vychode, to vse neni nic jineho nez valka o moc mezi siity a sunity. At se navzajem postrili a bude konecne klid na blizkem vychode 🙁

    • Scooolie napsal:

      Taky mě to pobavilo. Je to jak za komunistů v Československu – „zfetovaná mládež, zneužívaná zahraničními imperialistickými kruhy“. Nicméně nutno dodat, že pokud si mám vybrat autokratického vládce Bahrajnu nebo Íránu, pak tedy sláva Bahrajnským obranným silám a bratrské pomoci Štítu poloostrova 😉

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv