… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) je na oficiální třídenní návštěvě Velké Británie a Francie – jejichž vedoucí představitelé prý hrozí uznáním Palestinského státu.

Britský premiér David Cameron při uvítání Netanjahua na Downing Street 10 včera prohlásil: „Británie je dobrým přítelem Izraele a naše podpora Izraele a izraelské bezpečnosti je něco, co jak jsem řekl v minulosti a řeknu opět, je neotřesitelné. Jsme silní přátelé Izraele.“

Freudovské přeřeknutí

„Domníváme se nicméně, že nyní je skutečná možnost – s koncem bin Ládina, s Arabským jarem, se vším co se odehrává ve světě – domníváme se, že je chvíle, kdy je příležitost…posunout kupředu mírový proces mezi Izraelem a Palestinou,“ dodal Cameron.

Palestina samozřejmě neexistuje – Oselské dohody uznávají Palestinskou správu – ale toto „přeřeknutí“ bylo zjevně projevem skutečných britských úmyslů uznat nadcházející září jednostranně vyhlášený Palestinský stát.

Britské noviny Guardian včera informovaly, že britští vládní představitelé tuto hrozbu dali velmi zřetelně najevo. Noviny citovaly „diplomatický zdroj“, prezentující sebeospravedlňující britský postoj: „Bude mě to bolet, ale nemám jinou možnost.“

Jemná hrozba

Zdroj přesně uvedl: „Británie jasně a zcela dává přednost jednáním mezi Izraelem a Palestinci, která vedou ke dvoustátnímu řešení, které podporuje každý. Ale v tuto chvíli Británie nevylučuje nic. Čím více se Izrael seriozně zapojí do smysluplného mírového procesu, tím menší je pravděpodobnost, že se vynoří otázka jednostranného vyhlášení.“

Ohledně očekávané snahy Palestinské správy zajistit si v září uznání státnosti ve Valném shromáždění OSN, zdroj uvedl, že pokud se Netanjahu odmítne zapojit do podstatných jednání s Palestinskou správou, „Evropě bude položena velmi těžká otázka a my dosud nevíme, jaká bude odpověď na tuto otázku.“

Binjamin Netanjahu už dlouho vyzývá Palestinskou správu k přímým jednáním, nicméně ta odmítá dokud Izrael formálně nezastaví veškerou židovskou výstavbu v Judeji a Samaří – což Izrael loni udělal na 10 měsíců a což de facto ve velké míře dělá i nyní.

Očekává se, že podobně Netanjahuovi pohrozí možností uznání Palestinského státu i francouzští vedoucí představitelé.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Britové hrozí uznáním Palestinského státu.

2 reakce na Britové prý hrozí uznáním Palestinského státu

  • samuel1776 napsal:

    Palestinský stát je politickým klackem na Vás-pracovitý lid Izraele,který nemá žádné opodstatnění.Hloupá vládnoucí EU levice ustupuje brutálnímu tlaku islámu-výsledkem tohoto tlaku je absurdní ,,Palestinský stát,,.
    Vždyť název ,,Palestina,, je odvozen od Pelištejského národa,egejského kmene z 12.století př.Kr..Dnešní Palestinci nemají nic společného s těmito egejskými Pelištejci.Dvanáct izraelských kmenů vytvořilo v Zemi Izrael stát již roku 1000 př.Kr.
    Nahlédneme-li na Britský mandát,zjistíme,že jeho smyslem byla realizace Balfourovy deklarace,hovořící o historickém spojení židovského lidu s Palestinou a o morálním oprávnění znovu zřízení domoviny v této zemi.Pojem ,,znovu zřízení,,uznává,že už v minulosti byla Palestina Vaší vlastí.Nenechte si nic nikým vnutit -nedejte se a neustupujte.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv