… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

solární panelIzraelská společnost Solaris Synergy je jednou z těch, které vidí budoucnost v plovoucích solárních panelech, informuje Green Economy.

Solární panely tohoto druhu by mohly plavat na zemědělských a těžebních nádržích, hydroelektrárenských rezervoárech a kanálech a na podobných místech.

Kromě efektivního využití prostoru mají plovoucí panely také další ekonomické přínosy. Za prvé minimalizují nutnost použití oceli, která je zásadním nákladem při výrobě pozemních solárních panelů. Za druhé, chladící efekt vody může vést k vyšší produkci elektřiny oproti typickým pozemním systémům. Za třetí, solární systém plovoucí na vodě snižuje o 70 % odpařování vody a brání růstu ničivých řas tím, že brání průniku slunečního světla do vody.

Inženýři Solarisu uvádějí, že takové systémy mohou na rozloze jedné čtvereční míle (cca 2,6 km2) vyrobit až 2 MW elektřiny.

Solaris svůj první plovoucí koncentrovaný fotovoltaický (F-CPV) systém, napojený na síť Izraelské elektrické společnosti (Israel Electric Corporation), instaloval v Centru obnovitelné energie a uchovávání energie (Center for Renewable Energy and Energy Conservation) Aravského institutu environmentálních studií (Arava Institute for Environmental Studies) v kibucu Ketura, 30 kilometrů od Ejlatu.

Projekt je součástí Capital Nature Experimentum, ověřovacího a inspekčního centra nových technologií, které vyvinuly společnosti zabývající se obnovitelnými zdroji energií.

„Instalace je pro nás milníkem,“ uvedl generální ředitel Solaris Synery Josi Fišer (Yossi Fisher). „Věříme, že toto je jen první z mnoha budoucích instalací Solaris v Izraeli a ve světě.“

Solaris Synergy také plánuje ve spolupráci s francouzskou společností EDF plovoucí solární pole v rezervoáru na jihu Francie.

Floating Solar Panels Tested In France – článek na webu EarthTechlig (anglicky)

Israeli Company Builds Floating Concentrated Solar Panels To Help Clearing Lands – článek na webu The Green Optimistic (anglicky)

AQUASUN – Floating Solar Panels Designed for Inland Bodies of Water – článek na webu The Green Optimistic (anglicky)

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israeli Company Sees Future In Floating Solar Panels.

Jedna reakce na Ekologická energetika: Izraelská společnost vidí budoucnost v plovoucích solárních panelech (+ video)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv