… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

vůdcové teroristických organizací - Mašál (Hamas) a Abbás (Fatáh)

981 civilista byl zabit muslimskými arabskými teroristy v Izraeli od roku 2000. Většinu vraž spáchali příslušníci teroristických organizací Fatáh a Hamas. Okolo 17.200 civilistů bylo při těchto předem připravených a úmyslných útocích na civilní cíle zraněno.

Statistické údaje zveřejnil Národní pojištovací institut (המוסד לביטוח לאומי, HaMosad LeBituach Leumi) při příležitosti Vzpomínkového dne na padlé vojáky Izraelských obranných sil a oběti teroristických útoků (Jom HaZikaron, יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה).

Celkem bylo od 1. ledna 1950 muslimskými arabskými teroristy zabito 2.443 civilistů, z nichž bylo 119 cizích státních příslušníků.

Z údajů vyplývá, že 40 % z celkového počtu izraelských civilistů zavražděných teroristy po roce 950 bylo zabito od roku 2000.

Masivní a nemilosrdný teroristický nápor, který Izrael zakoušel v letech 2000 až 2005, dosud čeká na své oficiální pojmenování, i když počet obětí převýšil počet obětí některých z izraelských válek. Teroristická kampaň palestinských Arabů se obvykle označuje buď jako „Oselská válka“ nebo arabským pojmem „Druhá intifáda“.

Izrael zakusil krveprolití poté, kdy teroristickým vůdcům a milicím OOP bylo dovoleno vstoupit do Země Izrael. Stalo se tak po tajných jednáních mezi izraelskou levicí a zástupci OOP v norském hlavním městě Oslu, která vyústila v uzavření Oselských dohod. Ty uznaly vůdce a teroristy OOP jako legitimní, a to po desítkách let, kdy jim Izrael odpíral jakýkoliv respekt.

Sedm let poté, kdy jim bylo dovoleno vstoupit do Země Izrael, poté, kdy si vybudovali zázemí a připravili se na masové vraždění, zahájili Arabové bezprecedentní vlnu příšerného zabíjení. Jejich oblíbenými cíly byla místa s velkou koncentrací lidí – jako autobusy veřejné dopravy, kavárny, diskotéky nebo obchodní centra.

981 zabitých civilistů odpovídá v poměru k počtu obyvatel Izraele tomu, jako by v USA zemřelo více než 40.000 civilistů.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Fatah, Hamas and Co. have Slain 981 Civilians Since 2000.

3 reakce na Fatáh, Hamás a spol. od roku 2000 v Izraeli zabili 981 civilistů

  • Emet napsal:

   Izraelska levice je smes ruznych lidi. Jsou mezi nimi verici lide, kteri neuznavaji stat Izrael, protoze jeste neprisel spasitel. To je velmi male procento levicaku. Dalsi jsou Izraelsti Arabove, kteri delaji vse pro to, aby oslabili stat Izrael. Dalsi levicaci jsou naivni pseudohumaniste podobni tem v Evrope, kteri se staraji o multikulti, aniz by se zamysleli nad nasledky. Podstatna cast levicaku jsou take pristehovalci, kteri znaji situaci vice ze zahranicnich medii a neuvedomuji si realitu, ktera panuje v Izraeli a na blizkem vychode. Pak je jeste skupina levicaku, pro ktere je politika obchod – dostavaji vyhodne sumy penez od ruznych sponzoru ze sveta, aby prosazovali levicove nazory. Tyto skupiny vlastni nemalou cast medii v Izraeli i ve svete 🙁

 • Emet napsal:

  Rad bych neco dodal.
  Posledni dobou dostal fatah mezinarodni legitimaci. Ale je potreba si uvedomit, ze fatah neni nic jineho, nez teroristicka organizace, ktera zavrazdila vice civilistu nez hamas. To jsou fakta ! Nekteri argumentuji tim, ze v Gaze jsou tisice mrtvych, ale je tady nekolik podstatnych rozdilu :

  1) Izraelska armada si nevytycila za cil umyslne vrazdit civilni obyvatelstvo – v teto
  zprave je rec pouze o civilnim obyvatelstvu, mezi mrtvymi v Gaze je vic nez polovina ne civilni obyvatelstvo, nybrz teroristicti vrazi.

  2) Dalsi obrovsky rozdil je v tom, ze Izrael sve civilni obyvatelstvo brani, palestinci ho pouzivaji jako zivy stit – vypaluji rakety z huste obydlenych mist, aby jakakoliv izrelska reakce zabila co nejvice jejich civilistu, a Izrael byl tak odsuzovan a nenaviden svetem. Jejich teroristicti, vudci se skryvaji v civilnim obyvatelstvu, aby pri kazdem pokusu o jejich likvidaci, zemrelo co nejvice civilniho obyvatelstva.

  4) Teroristicti vudci v palestine, ackoliv palestinci maji vse potrebne k zivotu, umyslne nedeli produkty svemu civilnimu obyvatelstvu, aby to vypadalo, ze Izrael zpusobil svou vojenskou blokadou spatne humanitarni podminky, a svet tak donutil Izrael zrusit blokadu a teroriste mohli nerusene prevazet zbrane a vrazdit vice.

  4) A dalsi obrovsky rozdil je v moznostech IDF a moznostech teroristu. IDF ma daleko vetsi moznosti, jeji cil narozdil od teroristu neni vrazdit a jiste ne umyslne civilni obyvatelstvo. Kdyby mela IDF stejne umysly a cile jako hamas a fatah, zadny problem by jiz nebyl – do nekolika minut by fatah ani hamas neexistovaly.

  Tyto rozdily je nutne brat v uvahu a teprve potom posuzovat situaci. Kdyby palestinci nevrazdili, nehynuli by. Takze nesrovnavejte nesrovnavatelne a uvedomte si, ze plnou zodpovednost nesou fatah, hamas a svet, ktery z ruznych interesatskych duvodu neobjektivne a nespravedlive posuzuje situaci. A uvedomte si, ze vyse mnou uvedena jsou fakta, ktera davaji Izraeli plne pravo se branit a branit sve civilni obyvatelsto proti chladnokrevnim vrahum.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv