… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Mahmúd Zahar

Hnutí islámského odporu (Hamas) nikdy neuzná Izrael. Prohlásil to včera v rozhovoru pro betlémskou tiskovou agenturu Maan spoluzakladatel Hamasu Mahmúd Zahar (Mahmoud Zahar).

Zahar prohlásil, že Hamas by mohl akceptoval Palestinský stát v „hranicích z roku 1967“, ovšem dal jasně najevo, že toto by sloužilo pouze jako předehra ke zničení Izraele.

Mahmúd Zahar, který slouží od roku 2006 jako ministr zahraničí vlády Hamasu v Gaze, uvedl, že Hamas by nemohl uznat Izrael, protože kdyby tak učinil „připravil by tak budoucí generaci o právo osvobodit zemi.“

„Pokud Palestinský stát nezahrne celý Izrael, příští generace zemi osvobodí,“ prohlásil Zahar.

Dodal, že uznání Izraele by mohlo de facto vést ke vzdání se „práva na návrat“ – což je termín, který Arabové užívají k označení požadavku, aby Izrael umožnil milionům Arabů, kteří o sobě tvrdí, že jsou potomky „vyhnanců“ z Války o nezávislost, usadit se v Haifě, Tel Avivu a dalších městech a obcích v Izraeli.

„Jaký bude osud pěti milionů Palestinců v diaspoře?“ zeptal se Zahar.

Mahmúd Zahar agentuře Maan dále sdělil, že dohoda o jednotě mezi jeho hnutím a Fatáhem, jejíž součástí je závazek dodržovat příměří s Izraelem, „je součástí odporu, ne vzdáním se.“

„Příměří není mír,“ uvedl Zahar.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Hamas Admits ‚Peace Accord‘ is a Prelude to War.

6 reakcí na Hamas: Vznik Palestinského státu je předstupněm ke zničení Izraele

 • gugi napsal:

  Komické na celé věci je, že „vyhnanci“ svůj „návrat“ nikdy nezrealizují – a to bez ohledu, zda nějaký palestinský šašek „uzná“ či „neuzná“ Izrael.
  Potvrzuje se to, co nejen já, ale i spousta jiných, střízlivě uvažujících lidí neustále opakuje – že palestinský stát je katastrofou pro Izrael.

 • Emet napsal:

  Rikaji to naprosto otevrene a pokrytecky svet to nechce chapat. 🙁 V zadnem pripade nesmime uznat Palestinu jako stat, dokud oni neuznaji Izrael jako zidovsky stat ! Pokud svet uzna Palestinu, bude dalsi valka, a ne Izrael ji zacne.

 • Fanuel napsal:

  Není nic podlejšího, než vrazit nůž do zad příteli. Oselské dohody jasně ukázaly na nemožnost se dohodnout. Ani po 18 letech ústupků FATAHU a dnes i možná HAMASU v oblasti KANÁNU je cesta k MÍRU nemožná a na základě i proroctví NEMOŽNÁ!! Judea a Samaří nikomu nepatří. Je jen dědictvím k synu člověka…… od architekta….. vzpomínkou na DAVIDA. Aby platilo ,,věčné“ spoji se dvě v jedno!! Od NILU po EUFRAT.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv