… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

vlajka Palestinské správy

Arabská autonomie v Zemi Izrael přijala minulý měsíc zákon, který všem obyvatelům Palestinské správy a izraelským Arabům, uvězněným Izraelem za teroristické zločiny, přiznává měsíční finanční důchod. Informaci přinesla Palestinian Media Watch (PMW).

Podle PMW Palestinská správa zákonem určila, kteří obyvatelé a izraelští Arabové budou definování jako „vězni“. „Vězněm“ v tomto smyslu je „kdokoliv uvězněný v okupantské (tj. izraelské) věznici v důsledku účasti v boji proti okupaci.“

PA to pay salaries to all terrorists in Israeli prisons – původní zpráva na webu PMW (anglicky)

‚New PA law to grant all convicted terrorists monthly pay‘ – článek The Jerusalem Post, sepsaný na základě výše uvedené zprávy PMW, obsahující navíc také vyjádření Palestinské správy, že skutečně vyplácí platy teroristům (anglicky)

Jinými slovy, všichni obyvatelé Palestinské správy, kteří jsou v izraelských věznicích za teroristické zločiny, jsou oficiálně přidáni na výplatní listinu palestinské autonomie. Podle definice tohoto zákona palestinskoarabští zloději aut v izraelských věznicích žádné peníze dostávat nebudou – ale terorističtí vrazi z Hamasu a Fatáhu ano.

Palestinský správa také dává rentu izraelským Arabům, odsouzeným za teroristické zločiny proti Izraeli – tedy proti zemi, jejímiž jsou občany. Příspěvky Palestinské správy izraelským arabským teroristům jsou ve skutečnosti vyšší, než příspěvky teroristům z území palestinské autonomie.

Navíc podle tohoto nového zákona Palestinské správy budou ti, kdo si odpykávají trest delší než 20 let, dostávat větší rentu než ti, kdo si odpykávají trest kratší. Peníze mají být vypláceny ode dne zatčení až do propuštění.

V izraelských věznicích nyní vykonává tresty odnětí svobody za různé s terorismem spojené zločiny více než 6.000 palestinských vězňů, uvádí PMW.

Nárok na výplatu finanční renty má například Abdulláh Barghútí (Abdullah Barghouti), který si odpykává 67násobný trest doživotí za vraždu 66 lidí a zranění více než 500 bombovými útoky na univerzitě, v kavárně a pizzerii a na rušné ulici v Jeruzalémě. Jiným příjemcem má Hasan Salame (Hassam Salameh) odsouzený k 38násobnému trestu doživotí za bombové útoky v autobusech a Džamal Abú Al-Hidždža (Jamal Abu Al-Hijja), odpykávající si 9násobný trest doživotí za bombové útoky v obchodním domě v Hadeře a na rušné ulici v Netanji (Netanya). Všichni tři byli nedávno podle PMW v oficiálním deníku Palestinské správy označeni za „hrdiny.“

Kdo to zaplatí?

PMW uvádí, že nový zákon Palestinské správy stanoví, že platby rent „budou zavedeny… na základě dostupných zdrojů financování.“ Pokud Palestinská správa nebude mít dostatek financí, výplata podpor vězňům bude přerušena.

Palestinská správa uvedla, že peníze pro její rozpočet na roky 2010-2011 dostala od USA, EU, Velké Británie, Irska a Světové banky.

Takovéto přímé financování by mohlo být součástí „dostupných zdrojů“ pro renty teroristům nebo by mohlo uvolnit jiné penéze v rozpočtu Palestinské správy, které by na renty mohly být užity, uvádí PMW.

Seznam PMW není vyčerpávající, protože vychází výlučně ze zpráv v oficiálních novinách Palestinské správy. Palestinská autonomie dostává finanční pomoc také od řady dalších dárců.

Evropská unie nedávno oznámilo převod 45 milionů euro (přibližně 1,1 miliardy českých korun) na platy Palestinské správy: „Okolo 45 milionů eur půjde na platy a důchody životně důležitých pracovníků, především lékařů, sester a učitelů.“

Ministryně zahraničí USA Hillary Clinton v listopadu 2010 oznámila převod další dotace rozpočtu Palestinské správy: „Po převodu 150 milionů dolarů (přibližně 2,6 miliardy korun) dosáhne celková částka, kterou americká vláda převede jako přímou rozpočtovou pomoc Palestinské správě pro rok 2010 celkem 225 milionů dolarů (přibližně 3,9 miliardy korun).“

Přestože EU, USA a další dárci nefinancují platy pro teroristy úmyslně, financují jiné platy Palestinské správy a v rámci rozpočtu jsou tak k dispozici peníze na platy teroristů, uvádí PMW.

Tento zákon autonomní Palestinské správy byl přijat ještě před nedávnou dohodou o usmíření mezi Fatáhem a Hamasem. V oficiální Sbírce Palestinské správy byl zveřejněn 13. dubna 2011

Palestinian Media Watch, založená v roce 1996, je izraelským výzkumným institutem, který studuje z široké perspektivy palestinskou společnost prostřednictvím monitorování a analýzy médií a učebnic Palestinské správy.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PA to Pay Terrorists in Israeli Prisons Salaries.

Jedna reakce na I Ty zaplatíš ze svých daní teroristy!

  • Emet napsal:

    Okamzimte zrusit jakekoliv dotace palestinske spravy ! Zrusit privod elektriny i vody, at si kupuji energii treba v Egypte a vodu treba v Turecku, a bojkotovat jakykoliv obchod s nimi !

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv