… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Jákov „Kacele“ Kac

Předseda strany Národní jednota (Ichud Leumi, האיחוד הלאומי), poslanec Jákov „Kacele“ Kac (Yaakov „Katzeleh“ Katz, יעקב „כצל’ה“ כץ) včera poněkud narušil oficiální dvojznačnost ohledně izraelských útočných jaderných kapacit, když prohlásil, že Izrael je schopen zničit nepřátele jako je Írán a Sýrie „během sekund“, resp. „během minut“.

Prohlášení se nejpravděpodobněji týká vojenských jaderných schopností, i když Izrael nikdy oficiálně nepotvrdil, že jaderné zbraně má.

V projevu ke skupině Knesetu věnující se ponaučení z holokaustu zapálený Kac s biblickým vousem uvedl, že nejlepší odplatou Němcům, kteří chtěli vyhladit židovský národ, je porodnost a přirozený přírůstek židovského národa.

Kacele uvedl, že Izrael by měl ukončit zvyk návštěv zahraničních hlav států v pamětníku holokastu Jad VaŠem (Yad VaShem). Takové návštěvy podle něj ukazují státní představitelům poníženou, diasporní tvář židovského národa.

Namísto toho by Izrael měl návštěvníkům ukazovat, co dokázal od holokaustu a navzdory němu.

„Musíme jim ukázat, že jsme schopni zničit Írán během sekund a Sýrii během minut, tak aby si netroufali vztáhnout proti nám ruku,“ řekl.

Liga arabských států žádá, aby Izrael svoji politiku nejednoznačnosti ohledně údajného vlastnictví jaderných zbraní ukončil.

Je nutné dodat, že Národní jednota není součástí izraelské vládní koalice a názory Jákova Kace neodrážejí postoj vlády. Kac je nicméně vyznamenaným hrdinou Války Jom Kipur, který sloužil v elitní jednotce Izraelských obranných sil, tak jako dnes slouží jeho syn.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku MK: Israel Can Annihilate Iran in a Second.

3 reakce na Izrael může zničit Írán a Sýrii během pár sekund

 • sid napsal:

  možná by jeho stanovisko stálo za uvážení. Proč politikům, kteří začasto pocházejí z antisemitského prostředí ukazujeme rodinné „spodní prádlo“. Nebývá zvykem se chlubit nebo holedbat neštěstím (připomínat si navzájem- to ano).Zvláště, když se nad námi schylují mraky, které budou zralé k rozehnání.A ty mraky jsou nad Erecem, nad Sinají. Destruovat IRN nebo SYR lze wormy, nebo ideologicky

 • gugi napsal:

  Požadavek Ligy arabských států, „aby Izrael svoji politiku nejednoznačnosti ohledně údajného vlastnictví jaderných zbraní ukončila“, může být splněn také právě předvedením izraelských nukleárních schopností… (It´s joke).
  Efektivně nasadit nukleární zbraně je velmi ošidné v tak malém a stísněném regionu.
  Sid má pravdu: tohle musí proběhnout jako válka mozků. Zatím se držet kréda Teddyho Roosewelta: Drž v ruce velký klacek a mluv zdvořile. 🙂
  Zásadně však platí: lo be chajal velo be koach, ki im beruchi, amar B-H.

 • samuel1776 napsal:

  Temné mraky-jaderný Irán-měly být rozehnány již před mnoha lety.Je smutné,že Obamova USA není Buschovou USA a ještě lépe Reaganovou USA.Pokud by tomu tak bylo,velmi pravděpodobně by Irán dnešních dnů nebyl téměř jaderným.Dovolím si jeden krátký historický příměr.Jistý britský guvernér v britské Indii 19.století zakázal upalování vdov a když za ním přišla delegace maháradžů s tím,že upalování vdov představuje jejich zvyk a kulturní hodnotu,odpověděl jim :,,běžte a postavte si vaše hranice ,já vedle nich
  zase postavím své šibenice-a když vy na vašich hranicích upálíte vaše vdovy,já na svých šibenicích pověsím vás,,.To byly doby,kdy Západ byl ještě Západem.

  Dovětek na závěr:Nezdá se Vám,že ten současný SVĚT působí jako jeden velký ,přetopený kotel-jen explodovat? Kde jen ti ,,světovládní soudruzi,,udělali chybu.
  Tak mě napadá-nejsou oni tou chybou?

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv