… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

syrské vlajky v Madždal Šams

Nejméně 1 osoba byla zabita a desítky zraněny, když se příslušníci Izraelských obranných sil snažili vytlačit zpět skoro 1.000 syrských Arabů, kteří se prohlásili za „Palestince“ a dnes odpoledne v rámci protestů „Dne Nakba“ pronikly na izraelské Golanské výšiny. Syrské jednotky infiltraci nijak nebránily.

Analytici tuto možnost předvídali s tím, že Damašek by mohl umožnit průnik ze svého území, aby tím odvedl pozornost syrské veřejnosti od probíhajícího povstání v zemi a tvrdého potlačování civilní protestů režimem prezidenta Assada.

Oběť byla identifikována jako izraelských občan a další osoba byla zabita na syrské straně hranice. Podle neoficiálních a nepotvrzených zpráv na izraelské straně údajně zahynuly další 3 osoby.

Syřané se dostali do drúzské obce Madždal Šams (Majdal Shams) poblíž hranice a na silnici k hoře Hermon.

Izraelské obranné síly použily k vytlačení syrských infiltrátorů zpět do Sýrie slzný plyn i ostrou střelbu, na místě byly rozmístěny desítky sanitek.

Izraelská vláda nevysvětlila, jak a kde se Syřanům podařilo překročit hranici, ale je možné, že k tomu došlo v zakázané oblasti, která je už od doby Války Jom Kipur v roce 1973 zaminovaná.

Ve stejnou dobu, kdy došlo k mohutnému průniku Syřanů na Golanské výšiny, zastřelili syrští vojáci ženu a dalších 5 lidí, včetně 1 libanonského vojáka, zranili v libanonské hraniční během prostestů proti režimu syrského prezidenta Bašára Assada (Bashar Assad).

Do Libanonu přes hranici uprchyl stovky syrských Arabů, kteří se snaží uniknout násilnostem Assadových bezpečnostních sil, které již zabily skoro 800 demonstrantů.

Libanonský web Naharet uvedl, že ozbrojený syrský důstojník v civilu se brodil před hraniční řeku směrem k libanonské vesnici, ale byl libanonskými obyvateli donucen se vrátit.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku IDF Battles Hundreds of Syrian Arabs in Golan; One Dead.

Jedna reakce na Izraelské obranné síly bojují na Golanech se stovkami syrských Arabů, 1 mrtvý

  • Emet napsal:

    Tentokrat to Asadovi nevyjde. Snazi se opet postvat lidi proti Izraeli, aby se zapomelo na problemy v Syrii. Ale Arabove jsou dnes jiz o neco chytrejsi a chteji resit predevsim sve problemy a ne zacinat dalsi zbytecnou valku. Asad muze zacit pocitat dny zbyvajici do sveho konce.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv