… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) včera v Londýně odsoudil podepsání dohody o usmíření mezi Fatáhem a Hamasem v Káhiře.

„Co se odehrálo dnes v Káhiře, je velkou ranou míru a vítězstvím terorismu,“ sdělil Netanjahu novinářům.

„Před třemi dny utrpěl terorismus senzační porážku, když byl eliminován bin Ládin. Dnes v Káhiře zvítězil,“ prohlásil premiér.

Netanjahuova kritika se označila i v označení předsedy Palestinské správy Mahmúda Abbáse, jehož označoval jeho teroristickou přezdívkou „Abú Mázin“ (Abu Mazen).

„Když se Abú Mázin, hlava Palestinské správy, objímá s Hamasem, organizací, která před dvěma dny odsoudila americkou akci proti bin Ládinovi a chválila bin Ládina jako velkého mučedníka a vzor k následování…“

„Když se objímá s touto organizací, která je oddána zničení Izraele, střílí rakety na naše města – která nedávno vystřelila raketu na školní autobus – jedná se o ohromnou překážku míru a velký úspěch terorismu.“

„V co doufáme je, že nalezneme mír, a jedinou cestou, jak dosáhnout míru, je se sousedy, kteří chtějí mír.“

„Ti, kdo nás chtějí eliminovat, ti, kdo provádějí teror, nejsou partnery pro mír,“ uvedl Netanjahu.

Izraelští představitelé uvádějí, že Netanjahu požádá britského premiéra Davida Camerona, aby nepodporoval dohodu o usmíření Fatahu a Hamasu, dokud Hamas nebude souhlasit se zásadami Kvartetu (USA, Rusko, EU, OSN). Mezi tyto zásady patří uznání Izraele ze strany Hamasu, vzdání se terorismu a uznání platnosti dohod, uzavřených v minulosti s Izraelem.

Hamas toto odmítal, odmítá a prohlašuje, že bude odmítat i nadále.

Má se za to, že dnes Netanjahu při návštěvě Francie požádá o totéž prezidenta Nicolase Sarkozyho.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Netanyahu: Fatah-Hamas Unity „A Great Victory For Terror“.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv