… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Avraham Burg, jeden z těch, kdo žádají cizinu o podkopávání politiky vlastní demokratické vlády

Skupina radikálních Izraelců vyzvala představitele Evropské unie, aby na zasedání Valného shromáždění OSN letos září podpořili snahu Palestinské správy o uznání Palestinského státu v hranicích z roku 1967.

Okolo 20 izraelských veřejných osobností dopis podepsalo za situace, kdy je Izrael v diplomatickém sporu s prezidentem USA Obamou o základních principech jednání s Palestinskou správou.

Mezi signatáři je bývalý předseda Knesetu Avraham Burg, bývalý generální ředitel ministerstva zahraničí Alon Leil, bývalý komisař civilní služby Isaac Galnor, bývalý velvyslanec Ilan Baruch, nositel Nobelovy ceny Daniel Kahneman, bývalý prezident Izraelské akademie věd Menachem Jaari (Menahem Yaari) a další.

„Selhání mezinárodního společenství – vedeného Spojenými státy – při obnovení politických jednání nám neumožňuje popírat neradostnou skutečnost, že mír je rukojmí,“ uvádí se v dopise. „Pokračující osadnická výstavba ve Východním Jeruzalémě a odpor ke zmrazení výstavby ve prospěch jednání, současné izraelské vedení využívá zmatek k vykolejení mírového procesu a dosažení řešení.“

Signatáři v dopise tvrdí, že deklarace palestinské státnosti ze strany OSN bude „pozitivním a konstruktivním krokem pro obě strany.“

„Izraelští občané,“ uvádí se v jiném dopise signatářů, „věříme, že pokud a až Palestinci vyhlásí nezávislost jako suverénní stát (existující) vedle Izraele v míru a bezpečnosti… budeme podporovat (toto) oznámení a uznání Palestinského státu, jehož hranice jsou založené na hranicích z roku 1967, s dohodnutými územními výměnami.“

Pokud dojde ze strany OSN k jednostrannému vyhlášení Palestinského státu v hranicích příměří mezi Izraelem, Jordánskem a Egyptem z roku 1967, pak bude sporné, jak by měla probíhat jednání o „dohodnutých územních výměnách.“

Dopis je zveřejněn bezprostředně poté, kdy ve čtvrtek byla prozrazena tajná jednání mezi izraelským prezidentem Šimonem Peresem (Shimon Peres) a předsedou Palestinské správy Mahmúdem Abbásem (Mahmoud Abbas) v Londýně. Izraelský prezident přitom má být symbolem národního konsensu, neprovádět stranickou politiku a plnit ceremoniální roli.

Podobná tajná jednání v Oslu v roce 1993, která vedl Peres s Jásirem Afaratem (Yasser Arafat) za zády tehdejšího premiéra Jicchaka Rabina (Yitzhak Rabin), vedla k uzavření katastrofálních Oselských dohod. Na základě Dohod z Osla vznikla autonomní Palestinská správa, na její území přesídlily z ciziny stovky arabských teroristů. Od roku 1993 bylo palestiskoarabských nepokojích a teroristických útocích zavražděno okolo 1.500 Izraelců.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israeli Leftists Call On EU to Back PA Moves.

3 reakce na Izraelští levičáci vyzývají EU, aby podpořila vznik Palestinského státu

  • Fanuel napsal:

    Všechno, co dělala předcházející, či nynější vláda Státu Izraele nezapadá do konceptu TÓRY=PROROCTVÍ. A to je podstatné pro další vývoj.. ,,dvě v jedno“ od Nilu po Eufrat. Egypt + USA nemuže a ani nesmí být tím že pomůže Izraely……Jednou se z Egypta vyšlo a skrz Mojžíše na hoře Oréb, byla předána a utvrzena smlouva, jak sloužit (JHVH). Ne Egyptu, USA,Rabínům….levičákům, plastelincům, hamastánu apd. Celé je to o tom, že proroctví o Judea I Samaří (Judské království) k ,,Davidovi“= k synu člověka vyvolenému samotným JHVH… 1955 se v posledních dnech do posledního písmene naplňuje.

    Egypt, Babylon, Evropa je třetí a poslední návrat z diaspory. Evropa přinesla jedno….,, v krvi své živa buď“ a ustavení domoviny 1948 je toho dokladem. Zároveň je i odečteno 70 dnů až k roku 2018….rok za den. Další vývoj sice Ruská federace, islámské právo šária, socialismus i komunismus blokuje v zpochybnění proroctví, ale je již pozdě pro všechny národy, neboť pohár je naplněn a národy jsou opité antisionismem proti vzniku Judea i Samaří, což bude jejich konec. Neboť hněv je nesmiřitelný!!
    Stanek Frantisek Fanuel

  • Scooolie napsal:

    Uvidíme. Ale jak vidno, taktika krasoduchů na celém světě je stejná – když nedokáží uspět ve volbách a dostat se demokraticky k moci, tak dělají podrazy proti vlastní zemi.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv