… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Izraelští Arabové mají vyšší kvalitu života a větší možnosti ohledně své budoucnosti, než jacíkoliv jiní Arabové na Blízkém východě. Prohlásil to včera ráno předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu).

Od samého počátku svého vzniku pracoval malý Stát Izrael velmi tvrdě na tom, aby se pokusil nastolit mír se svými arabskými sousedy – a s Araby, kteří žijí v jeho středu, uvedl premiér.

Na úvod pravidelného zasedání vlády Netanjahu poznamenal, že izraelská Deklarace nezávislosti před 63 lety přislíbila rovnost práv pro všechny občany, bez ohledu na náboženství, rasu nebo pohlaví.

„Napřáhli jsme v míru naši ruku k našim arabským sousedům a slíbili rovnost, pokrok a partnerství izraelským arabským občanům.“

„Když se člověk podívá na region dnes,“ uvedl Netanjahu, „izraelští Arabové jsou jedinými Araby na Blízkém východě a v severní Africe, kteří si užívají demokratických práv, rovnosti a občanských práv.“

Izraelská vláda včera hlasovala o plánu v objemu 350 milionů šekelů (přibližně 1,75 miliard českých korun) na rozvoj a posílení beduínských komunit na severu Izraele.

Premiér navíc připomněl, že vláda nedávno schválila plán rozvoje drúzských a čerkezských sektorů společnosti v objemu 680 milionů šekelů (přibližně 3,4 miliardy korun).

Spolu s pětiletým plánem v objemu 800 milionů šekelů (přibližně 4 miliardy korun), který byl schválen loni, zdůraznil Netanjahu, se vláda rozhodla investovat do těchto sektorů okolo 2 miliard šekelů (přibližně 10 miliard korun).

„Je mi líto,že mezi izraelskými Araby a v sousedních zemích jsou extrémisté, kteří den, kdy vznikl Stát Izrael, den, kdy vznikla izraelská demokracie, změnili na den podněcování, násilí a hněvu,“ uvedl.

„Pro toto, pro popírání existence Státu Izrael, zde není místo. Ne extrémismu a ne násilí. Opak (toho, co říkají – pozn. redakce) je pravda,“ dodal premiér ještě před vypuknutím nejhorších arabských násilností.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Netanyahu: Arabs Better Off in Israel Than Elsewhere.

Jedna reakce na Netanjahu: Arabové se mají v Izraeli lépe, než kdekoliv jinde

  • gugi napsal:

    „Izraelští Arabové mají vyšší kvalitu života a větší možnosti ohledně své budoucnosti, než jacíkoliv jiní Arabové na Blízkém východě“…… aneb: když dáš myši koláč, řekne si ještě o mléko.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv