… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Video z porady předsedy izraelské vlády Binjamina Netanjahua (Binyamin Netanyahu) s jeho nejbližšími poradci ukazuje, že polovina z členů jeho vnitřního kruhu nosí kipu. Porada se konala v neděli bezprostředně po projevu prezidenta USA Baracka Husseina Obamy na shromáždění AIPAC.

Netanjahu byl v neděli ve Washingonu, ale projevu se nezúčastnil. Kanál 2 izraelské televize citoval zdroj z jeho úřadu, podle nějž nemá být v Netanjahuově nepřítomnosti hledán žádný význam a premiér měl původně v tutéž dobu být v New Yorku.

Úřad předsedy vlády zveřejnil němé video konzultací premiéra s jeho nejbližšími poradci – mezi nimi s bývalým velvyslancem v USA Dorem Goldem, předsedou Národní bezpečnostní rady Jákovem Amidrorem (Yaakov Amidror) a tajemníkem vlády Cvim Hauserem (Tzvi Hauser) – ihned po Obamově řeči.

Z videa se nedá zjistit příliš informací, nicméně je těžké přehlédnout, že pět z deseti hlav je pokryto pletenou kipou, což signalizuje, že Židé, kteří se – přinejmenším navenek – ztotožňují s národně sionistickým táborem, mají v současnosti bezprecedentní vliv ve vnitřním kruhu izraelského premiéra.

I když je Netanjahu sekulární Žid, je zajímavé, že ve chvíli, kdy se Izrael dostává pod rostoucí mezinárodní tlak, aby se vzdal území ve prospěch teroristů, se obklopuje Židy, kteří přinejmenším navenek jsou zbožní.

Stát Izrael založilo sekulární socialistické vedení. Teprve v roce 1977 se k moci dostala nesocialistická, ale sekulární strana Likud. V posledních desetiletích je muslimský Blízký východ, který také měl své sekulární a socialistické vůdce, stále otevřeněji ovlivňován náboženstvím. Podobný trend tešuvy (teshuva, návratu k judaismu) prý probíhá v Izraeli.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Video: Half of Netanyahu’s Inner Circle are Kippah-Wearers.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv