… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

nepokoje v Ram El-Amúd v Jeruzalémě

Podle neoficiálních zpráv dnes při střetech s izraelskými silami na hranici s Libanonem zemřelo 6 Arabů. Další 4 byli zabiti při incidentu na hranici se Sýrií a 1 v Gaze. Arabové protestovali proti následkům svého neúspěchu zničit v roce 1948 Izrael.

V Tel Avivu byl zabit 29letý Izraelec Aviv Morag při incidentu, o němž se má za to, že se jednalo o teroristický útok arabského řidiče nákladního auta.

Izraelské obranné síly dosud žádné z úmrtí oficiálně nepotvrdily. Potvrzeno je zatím jen zranění 3 důstojníků a 10 vojáků IOS.

Podle Izraelských obranných sil vypukly nepokoje během dne na různých místech a vyvolaly „konflikty“ mezi izraelskými bezpečnostními silami, výtržníky a podněcovateli.

Severní region

V polední době pronikly stovky syrských výtržníků skrze izraelsko-syrskou hranici do drúzské vesnice Madždal Šams (Majdal Shams). V centru vesnice se pustily do násilností proti izraelským vojákům. „Ve snaze přimět výtržníky k návratu do Sýrie stříleli vojáci selektivně proti výtržníkům, kteří útočili na bezpečnostní infrastrukturu, a někteří byli následkem toho zraněni,“ uvedly Izraelské obranné síly.

Také na libanonské hranici se výtržníci snažili prolomit hraniční plot a proniknout na izraelské území. „Izraelské obranné síly odpověděly varovnými výstřely,“ uvedl mluvčí IOS.

Izraelská armáda a policie nyní operují na těchto místech a obnovují pořádek.

Izraelské obranné síly uvedly, že „považují vlády Sýrie a Libanonu zodpovědné za jakékoliv násilí nebo provokace vůči Izraeli, které přicházejí z jejich území.“

Centrální region

Násilné nepokoje vypukly na řadě míst Judeje a Samaří. Tyto nepokoje zahrnovaly házení kamenů, zápalných náloží a zapalování pneumatik.

V Kalandiji (Kalandiya), severně od Jeruzaléma, proběhly násilné nepokoje přibližně 600 Arabů, Na bezpečnostní síly byly házeny kameny a zápalné nálože a reakcí bylo rozhánění výtržníků.

Izraelské obranné síly uvedly, že „během dnes došlo k různým incidentům, při nichž se výtržníci při házení kamení na bezpečnostní síly schovávali za sanitky. Armádní síly reagovaly použitím prostředků k rozhánění nepokojů, aby tyto nepokoje potlačily, a dosud v tom pokračují.“

Jižní region

K nepokojům došlo na různým místech Pásma Gazy, odkud stovky muslimů házely kameny na příslušníky Izraelských obranných sil. Výtržníci se objevili na přechodu, kudy do Gazy proudí humanitární pomoc, a poškodili jej. Vojáci kontrolovaným způsobem směrem k vůdčím výtržníků stříleli, míříce na jejich nohy, aby je donutili se rozptýlit a zabránili jim v průniku na izraelské území. Následkem toho byla řada výtržníků zraněna.

Odpoledne navíc vojáci odhalili podezřelého, který umisťoval výbušné zařízení k bezpečnostnímu plotu mezi Izraelem a severní Gazou. Vojáci na něj vystřelili a zasáhli ho.

Teroristické organizace se neustále snaží zasáhnout izraelské civilisty a vojáky Izraelských obranných sil a v minulosti se snažily spáchat teroristické útoky v blízkosti různých přechodů, jimiž z izraelského území do Gazy proudí humanitární pomoc.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku One Jew, Eleven Arabs Reported Dead in Arab Attacks.

2 reakce na Výsledek arabských provokací: 1 mrtvý Žid a 11 Arabů (+ video)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv