… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

voda

Palestinská správa odmítá spolupracovat s Izraelem při ochraně a kontrole kvality vody a tím poškozuje vlastní lidi. Izraelský ministr životního prostřední Gilad Erdan v úterý v Paříži varoval, že je nutné, aby Palestinská správa pochopila, že jsou věci, které stojí mimo politiku – a jednou z nich je voda.

„Otázka vody musí stát mimo izraelsko-palestinský konflikt,“ uvedl Erdan u diskuse u kulatého stolu s jordánským ministry vody Mohameden Nadžárem (Mohammed Najjar) a regionální spolupráce Džafárem Hasanem (Jafa’ar Hassan), ministrem vody Palestinské správy Dr. Šadadem Atilim (Shadad Attili), náměstkem generálního tajemníka Unie pro Středomoří Rafíkem Husejním (Rafiq Husseini) a francouzskými ministry životního prostředí a ekonomické spolupráce.

Konferenci pořádala francouzská vláda a blízkovýchodní vyslanec prezidenta Sarkozyho Valerie Hoffenberg společně s Unií pro Středomoří.

Cooperation in the Water sector – Union for the Mediterranean – web Unie pro Středomoří, věnovaný spolupráci v oblasti vody (anglicky)

The Secretariat of the Union for the Mediterranean (UfMS) – web Sekretariátu Unie pro Středomoří (anglicky)

„Pokud budou Palestinci i nadále vznášet podmínky, nepodaří se nám spolupracovat a nenajdeme řešení nedostatku vody pro všechny obyvatele regionu,“ prohlásil Erdan.

Podle izraelského ministra nyní Izrael dodává Palestinské správě v Judeji, Samaří a Gaze mnohem více vody, než je vyžadováno dohodou Oslo II z roku 1995. Pokračující znečišťování mnoha zdrojů vody dnes ale ohrožuje stejně Izrael jako Palestinskou správu, uvedl ministr.

Vyzval vedení palestinské autonomie, aby se přestalo dohadovat o tom, kdo má právo na který zdroj vody, a namísto toho se zaměřilo na řešení společné potřeby vody všemi v regionu.

Izrael se v posledních letech dostal mezi zeměmi světa na přední místo v recyklaci vody. Židovský stát v této oblasti vyvinul moderní technologie a recykluje nejméně 70 % své odpadní vody a odpadu. Navíc provozuje odsolovací (desalinační) zařízení.

(IsraelNationalNews.com)

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israel to PA: Cooperate on Water or Hurt Your Own People.

2 reakce na Spolupracujte ohledně vody nebo poškodíte vlastní lidi, vzkazuje Izrael palestinské autonomii

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archiv