… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

logo CleanTech

V Tel Avivu proběhl 5. a 6. července CleanTech 2011, 15. výroční mezinárodní výstava čistých technologií.

Výstava dává společnostem, výzkumníkům a profesionálům z celého světa možnost předvést nejnovější poznatky, technologie a výjimečně kvalitní služby z různých oborů. Součástí výstavy jsou profesionální konference, semináře a sympozia, na nichž se vedoucí pracovníci učí.

„Čisté technologie jsou v podstatě technologie, které spravují svět,“ vysvětlil Chajm Aluš (Haim Alush), generální manažer Mashov Group, která konferenci iniciovala. „Člověk svět ničil stovky let a s naším chováním k životnímu prostředí jsme se dostali na křižovatku. To, co dělá, je skutečně Tikun Olam (židovská zásada nápravy světa, תיקון עולם).“

Aluš upozornil, že Izrael je považován za technologického vůdce obecně a v oblasti čistých technologií zejména. Uvedl, že sluncem zahřívaný zásobník vody, považovaný za vynález, který odstartoval obnovitelné energie, byl ve skutečnosti vyvinut v Izraeli.

Na konferenci byly představeny technologie z oblastí dodávek a čištění vody, nakládání s odpadní vodou, zařízení pro nakládání s odpady, obnovitelné energie, zelené výstavby, zemního plynu, odpadu a recyklace a znečišťování ovzduší.

Jedním z hlavním problémů, který se CleanTech snaží řešit, je otázka vodních zdrojů.

„Počet obyvatel světa vzrostl za 70 let ze 2 miliard na 7 miliard,“ uvedl Aluš. „Během téže doby člověk způsobil řadu špatných věcí, jako je například znečištění zdrojů vody. Člověk se zmodernizoval a spotřebovává desetkrát více vody, než spotřebovával primitivní člověk. Takže existuje řada problémů, které se nashromáždily a způsobily velký nedostatek vody, který se bude jen zhoršovat.“

„Pokud nenalezneme inovace a nové technologie, pak státy povedou války o vodu,“ dodal.

Podle Aluše je CleanTech 2011 srovnatelný s mistrovstvím světa, protože na něm nejsou představovány inovace jen z Izraele, ale z celého světa.

„Konference je celosvětovou diskusí, jejímž cílem je řešit světový problém s vodou a také s energií, protože energie také dochází, jak dochází ropa a uhlí,“ prohlásil. „Jsme zde, abychom vynalézali. Celý tento obor se neustále znovuvynalézá.“

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku „CleanTech is in Essence Tikkun Olam – Repairing the World“.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv