… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Dr. Gabi Avital, předseda sdružení Profesoři za silný Izrael a bývalý Hlavní vědec ministerstva školství, reagoval na paličská prohlášení nositele Izraelské ceny Jehudy Ne’emana (Yehuda „Judd“ Ne’eman), který ve středu v rozhovoru pro Arutz 7 vyzval k občanské válce mezi levicovými Izraelci a židovskými obyvateli Judeje a Samaří.

„Vidím to z 28leté perspektivy. Nositel Izraelské ceny, spisovatel A. B. Jehošua (A. B. Yehoshua, autor, scénárista a zapálený, neúnavný radikálně levicový aktivista hnutí Mír nyní – pozn. autora) před třemi desetiletími uvedl, že občanské války jsou globálně přijatelné, dochází k nich kdekoliv a jsou dobré pro národ, protože válka narovnává nerovnováhu sil mezi stranami.“

„Levice si přeje občanskou válku. Tehdejší poslanec Merecu Avšalom Vilan (Avshalom Vilan) před 7 lety, ještě před evakuací Guš Katif (Gush Katif), napsal: ‘Musíte pochopit, že bojujeme proti násilí extrémistických osadníků a užíváme všechny druhy sebeobrany a pokud budeme muset – začneme střílet.’ To není popis obranné demokracie. To je demokracie užívající agresi proti svým vlastním občanům,“ zdůraznil Dr. Avital.

Dr. Avital si nicméně myslí, že i když si radikální levice přeje občanskou válku, k té v Izraeli nikdy nedojde. „Tu radost jim neuděláme.“

„Kdybychom se na věc podívali očima státního zástupce, musíme vždy dávat pozor na zákon proti pobuřování. Pokud úřad Nejvyššího státního zástupce dojde k závěru, že je nutné vyšetřovat psané pobuřování, pak bude muset jako pobuřování vyšetřovat také metodická, slovní vyjádření. Očekávám, že nebudou v tomto směru rozlišovat. Pokud se ‘oni’ z jakýchkoliv důvodů rozhodnou, že nebudou vyslýchat ‘Judda’ Ne’emana, pak by se měli také zdržet vyšetřování pravice a já vy víte, o kom mluvím.“

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Educational Expert on Judd Ne’eman: The Left Want Civil War.

4 reakce na Dr. Gabi Avital: Izraelská levice chce občanskou válku

 • Tomáš Kolský napsal:

  Holubičky získávají čím dál tím viditelněji rysy dravých šelem. Jejich programem je bourat židovské domy, přesidlovat židovské obce, a pokud to z jejich hlediska bude příhodné, i zabíjet. Nakonec to vždycky končí tím, že pošlou vojáky proti civilnímu obyvatelstvu.

 • gugi napsal:

  Hrozby občanskou válkou jsou mentálním vydíráním rozervané izraelské duše, stojící v dilematu: konečně nějaký mír nebo kontinuální osídlování a zabydlování země, která nám byla předurčena. Nikdo nedospěl k objevu, že tyto dva fenomeny si neodporují, nýbrž že se vzájemně doplňují. Mír konečně bude, až bude kompletně osídlen Erec. Bude to znamením naší zbožnosti, zdatnosti a síly. Mír bude, až se ukážeme být tak silní, že jsme zalidnili celý Erec. Jak to, že tohle nikdo v Cahalu nechápe?

 • Scooolie napsal:

  Příteli Gugi, jako následovník oné drsné upřímnosti, kterou oplýval Žabotinský, se musím zeptat: Co s těmi Araby? Maj na to recept, když chtějí osidlovat celý Eretz?
  (Ne, že by řešení nebylo, jen jsem zvědav, jaké preferují oni)

 • gugi napsal:

  😀
  Tam kde budeme my, nebudou Arabové. Ať jdou kam chtějí, ale ne tam, kde budeme my.
  (Eventuálně si je mohou po jednom rozebrat propalestinští aktivisté, přilétavší na Ben Gurion Airport a odnosit si je v kufrech do svých bydlišť, předtím co byli procleni jako humanitární zásilka ….) 😀

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv