… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Hassan Nasralláh, vůdce Hizballáhu

Íránská rozhlasová stanice obvinila Izrael, že plánuje zabití vůdce teroristické organizace Hizballáh (Alláhova strana) Hassana Nasralláha. Hebrejsky vysílající stanice „Kol David“ (Hlas Davida), která je součástí íránského státního rozhlasu, uvedla, že vychází ze zprávy libanonských novin Al-Dejr (Al-Deir).

Mosad má plán zabití Nasralláha, sdělil Kol David. „Byl schválen v roce 2006, ale byl odložen kvůli americkému a evropskému tlaku na udržení příměří s Libanonem.“

Stanice nicméně uvedla, že „zprávy evropských diplomatů, založené na zdrojích v Tel Avivu, zjistily, že izraelští okupační představitelé jsou stále odhodlání zavraždit hlavu Hizballáhu.“

„Mosad se snaží zabránit zabránit jakémukoliv důkazu nebo známce izraelského zapojení do vraždy,“ tvrdí zpráva.

המוסד לא ויתר על הרעיון לרצוח סייד חסן נסראללה – zpráva na webu hebrejské redakce íránského státního rozhlasu (hebrejsky)

Íslámská republika Írán je hlavním finanční a politickým podpůrcem šíitského Hizballáhu v Libanonu. Íránské a hizballáhovské jednotky společně pomáhají potlačovat nepokoje v Sýrii a panuje obava, že se mohou pokusit využít podněcování proti Izraeli ke snížení tlaku, jemuž je vystaven syrský prezident Bašár Assad (Bashar Assad).

V minulosti se zdálo, že se íránský prezident Mahmúd Ahmadinežád (Mahmoud Ahmadinejad) snaží vmanipulovat Izrael do války se stále politicky mocnějším Hizballáhem, aby odvrátil pozornost od poklesu své popularity.

Skutečnost, že Mosad má připraven plán eliminace jednoho z největších lotrů v regionu, byla sice libanonskými novinami a íránským rozhlasem oznámena patrně bez jakéhokoliv důvěryhodného ověření, netřeba však pochybovat o tom, že takový plán existuje.

Jedna reakce na Írán: Izrael plánuje zabít Nasralláha

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv