… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

logo Facebooku

Sotva týden poté, kdy Google oficiálně spustil svoji novou službu Google+, navrženou aby soupeřila s populárním Facebookem, vyvinula izraelská začínající společnost aplikaci, která umožňuje uživatelům vidět příspěvky z jejich Facebooku na nové službě Googlu. Aplikace nazvaná Google+Facebook je rozšířením pro oblíbené prohlížeče Firefox, Chrome a Internet Explorer. Podle Kobyho Menachemiho, výkonného ředitele společnosti Crossrider, která aplikaci vyvinula, si ji stáhlo již více než 100.000 uživatelů.

V rozhovoru pro Reuters Menachemi uvedl, že společnost ji vytvořila „za méně než den. Výrobek není perfektní, zatím můžete při užívání Google+ vidět (facebookové) příspěvky a aktualizovat Váš status“.

Google spustil svoji novou sociální síť před několika týdny a od té doby se debatuje o výhodách a nevýhodách obou soupeřících platforem. Facebook má nyní 750 milionů uživatelů, což je počet, kterého by Google chtěl dosáhnout do roka.

Je pravděpodobnější, že uživatelé namísto odchodu z Facebooku budou užívat obě služby. Obě služby bohužel nemohou být plně integrovány (import uživatelů z Facebooku na Google+ by porušovalo uživatelské podmínky Facebooku), takže Google+Facebook je nejlepším možným řešením, když zobrazuje uživatelovy stránky na Facebooku na Google+. Menachemi uvádí, že rozšíření je populárnější, než čekal – což dokazuje, že uživatelé skutečně chtějí to nejlepší z obou služeb. „Nedělali jsme žádnou reklamu. Byl to jen jeden tweet (na Twitteru) a jedno sdílení na Facebooku a lidé se toho chytili,“ dodává Menachemi.

Nicméně zdaleka ne všichni uživatelé jsou tímto rozšířením nadšeni. Někteří jej označují za „malware“ (škodlivý program, který může způsobit narušení bezpečnosti) kvůli způsobu, jak se v prohlížeči dostává k informacím. Menachemi říká, že s tímto samozřejmě nesouhlasí – ale pokud uživatelé chtějí, mohou rozšíření zdarma a snadno odstranit.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israeli Application Brings Together Rivals Facebook and Google+

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv