… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

náměstek ministra zdravotnictví Jaakov Licman dostává injekci

náměstek ministra zdravotnictví Jaakov Licman dostává injekci

Náměstek ministra zdravotnictví Jaakov Licman (Yaakov Litzman, Sjednocená strana za Tóru) hovořil během zasedání Knesetu ve středu a mezi jiným odpovídal na hrubé invektivy proti němu, premiérovi B. Netanjahuovi a celé vládě, které levicové osobnosti pronesly v mediich ve věci stávky lékařů.

Stávka nabrala na intenzivitě, zejména po té, kdy předseda lékařských odborů zahájil hladovku a kdy došlo k pochodu lékařů ke kanceláři předsedy vlády. Lékaři, kteří již téměř došli k dohodě s vládou, nakonec na její podmínky nepřistoupili s tím, že situace v nemocnicích, počet pacientů na jednoho lékaře a tlak pod kterým lékaři pracují je neúnostný. Dohoda ztroskotala zejména kvůli nepřijatelným podmínkám pro stážisty.

Izraelské zdravotnictví není výlučně soukromé a systém vychází ze socialistického modelu, který ovšem nezaručuje platy odpovídající například platům lékařů v USA.

Licman seznámil plénum Knesetu s vyjádřením Jorama Kaniuka (Yoram Kaniuk), který nedávno řekl že jméno této vlády má být vymazáno. Kaniuk použil klatbu ימך שמו , která se používá například v souvislosti s vyslovením jména Hitlera a jiných velkých nepřátel židů. Licman se otázal, zda to reprezentuje autorovy literární kvality. Pokračoval ve také o vyjádřeních rozhlasového komentátora, Natana Zehavi, který řekl, že nesouhlasí s tím aby lékaři měli dvacetiosmi hodinové služby, na to Litzman odpověděl že osmnáctihodinové služby jsou akceptovatelné, na což odpověděl Zehavi ve veřejném vyslání, že Licmanovi má být vyříznut jazyk. Což je výhružka a také kletba.

Litzman pokračoval: „Nevím, kdo jsou ti lidé, nemám žádný důvod si jich vážit a nerozumímm tomu, proč jsou takové výhružky a klatby vysílány. V psychiatrické nemocnici Abarbanel je oddělení pro lidi, kteří mají takové problémy s chováním. Takové výhružky lze hodnotit jako pobuřování a já proti tomu důrazně protestuji.“

Joram Kaniuk je izraelský spisovatel známý svými extrémě levými postoji, hovořil na demonstraci lékařů v Tel Avivské nemocnici Ichilov, kde řekl: „Jste báječní lidé, zachránili jste mi život a snažíte se zlepšit situaci izraelského zdravotnictví, náleží vám vše, ale jméno této vlády nechť je vymazáno.“

Natan Zehavi, kontroverzní žurnalista a komentátor napadl Litzmanna během svého programu „Rozčílený Zehavi“ na stanici Radio lelo hafsaka (Non-Stop Radio).

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku MK Litzman: ‚Celebs Zehavi and Kaniuk are Certifiable‘.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv