… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Sionistická aktivistická skupina „Můj Izrael“, jejímž členy jsou desítky tisíc lidí, ve čtvrtek oznámila, že její členové budou nálepkami označovat výrobky z Judeje a Samaří. Samolepky budou umístěny na výrobky v regálech maloobchodních prodejen po celé zemi, slíbila skupina.

Tento krok je reakcí na iniciativu aktivistů krajně levicové politické strany Merec (Meretz), kteří ve středu v Tel Avivu v obchodem označovali nálepkami výrobky vyrobené v Judeji a Samaří. Ve znění textu samolepek není žádný rozdíl – liší se jen grafickým designem. Merec se nálepky říkají „vyrobeno v osadách“ na zeleném pozadí (viz připojené video Merecu), zatímco samolepky „Mého Izraele“ říkají „vyrobeno v osadách“ s grafickým designem zahrnujícím izraelskou vlajku.

Výrobci aktivisty „Mého Izraele“ informovali, že kampaň Merecu, která byla prezentována jako protest proti Protibojkotovému zákonu, ve skutečnosti posílila prodej.

Jeden z těchto výrobců, Jair Hirš (Yair Hirsch) z Mešek Achíja (Meshek Achiya), který vyrábí olivový olej, uvedl: „Počet lidí, kteří se na nás obrátili v posledních dnech a řekli – ‘Chci Vás podpořit, jen mi řekněte jak’ – je ohromující a dojemný. Odhaluje to velikost izraelského národa. Protože zájem roste, označování mých výrobků může jen pomoci.“

Předsedkyně „Mého Izraele“ Ajelet Šaked (Ayelet Shaked) uvedla, že „vzhledem k tomu, že se aktivisté Merecu snažili zasáhnout celé odvětví nelegitimním způsobem tím, že označí jeho výrobky jako nežádoucí, jejich činnost ironicky jen povzbuzuje Izraelce, aby tyto výrobky posílili, protože každý chápe, že výrobky označené jako vyrobené v Judeji a Samaří jsou čistě ‘modré a bílé’ (tj. izraelské výroby).”

„Proto ‚Můj Izrael‘ posiluje výrobky z Judeje a Samaří tím, že je označuje modrou a bílou barvou, na počest Státu Izrael a osidlovacího projektu.“

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Zionists to Mark Products of Judea and Samaria.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv