… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

raketa Kasám

Teroristé z Gazy stříleli ve čtvrtek ráno rakety Kassam, které naštěstí dopadly na neobydlený prostor blízko kibucu v oblasti Šaar HaNegev (Sha´ar HaNegev). Nikdo nebyl zraněn a nedošlo ke škodám na majetku.

V noci ze středy na čtvrtek zaútočilo izraelské letectvo na tři teroristické cíle v Gaze, včetně dvou tunelů , kterými jsou do pásma pašovány zbraně.

Mluvčí IDF (Israel Defence Forces, צה“ל ) v prohlášení uvedl, že armáda nebude trpět žádné ohrožení izraelských civilistů či vojáků a odpoví na pokus o teroristické aktivity na území Izraele. Z hlediska IDF je jediným odpovědným za veškeré teroristické aktivity z Gazy proti Izraeli Hamas.

Během tohoto týdne došlo k eskalaci raketových útoků na Izrael: ve středu byla z Gazy vystřelena raketa, která dopadla do místa s desetitisícovým osídlením . Nedošlo ke zraněním ani škodám na majetku.

V úterý byly vystřeleny dvě rakety, které spadlo na oblast Sdot Negev. Jedna raketa poškodila dům v kibucu a druhá spadla na volný prostor.

Podle sdělení armády, bylo obyvatelům oblasti doporučeno zachovat normální způsob život, ale zdá se, že krátké období klidu po dohodě mezi Fatahem a Hamasem pominulo a je třeba situaci sledovat.

Statistika raketových útoků je následující: květen 3 útoky, červen 5 útoků a červenec k dnešnímu dni již 11 raketových útoků.

Pozn. red. Čtenářům doporučujeme aby se nenechali ukolébat suchým sdělením, že nedošlo ke zraněním ani škodám na majetku a popřemýšleli, jak to asi působí na psychologii dospělých a nemluvě o křehké duši dětí.

Hranice s Gazou v ničem nepřipomíná hranici mezi západním a východním Berlínem, ale mnohem spíš plot mezi dvěma pozemky, proto mají také teroristé možnost střílet rakety téměř po celé její délce.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Terrorists Fire Kassam Rocket from Gaza.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv