… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

inuitská (eskymácká) žena

Pracovní, sociální a zdravotní výbor Knesetu v úterý diskutoval o opakovaných útocích Arabů na nemocnici Hadasa na Har HaCofim (Har HaTzofim, Mt. Scopus). Při přípravě debaty se rozvinula zajímavá diskuse o možné vině Eskymáků.

K nejvážnějšími útoku na nemocnici došlo nedávno při „Dni Nakba“, kdy Arabové ze sousední vesnice Isavíja (Isawiya) házeli na nemocnici kameny a zápalné bomby.

Poslanec profesor Arje Eldad (Aryeh Eldad) z Národní jednoty (Ichud Leumi) požádal výbor o diskusi o útocích poté, kdy jej s věcí seznámil ředitel nemocnice profesor Cvi Stern (Tzvi Stern). Eldad – sám lékař – poznamenal, že se zdá, že policie není schopna zajistit nemocnici bezpečnost.

Jiný lékař, který je také členem výboru, poslanec Dr. Afu Agbaríja (Afu Agbariya) z komunistické strany Chadaš (Hadash) v dopise výboru protestoval, že útočníky vůbec nemusejí být Arabové. „Jak může výbor rozhodnout, že kameny byly házeny Araby, dříve než se vyjádří odpovědné orgány?,“ ptal se.

Poslanec Eldad odpověděl: „Skutečně, máme diplomatické informace, že do Izraele pronikly tisíce Eskymáků, kteří se usadili v arabské vesnici, naučili se arabskou řeč a když házeli bomby na nemocnici, volali ‘Alláhu Akbar’, aby oklamali veřejnost.“

Eldad jízlivým tónem pokračoval a dodal: „Proto je možné, že Dr. Agbaria má pravdu, když říká, že nemůžeme mluvit o ‘arabském útoku na Nemocnici Hadasa HaCofim’, ale měli bychom mluvit o ‘útoku lidí, podezřívaných, že jsou Arabové, na Nemocnici Hadasa HaCofim’ nebo alternativně o ‘útoku arabsky mluvících lidí, kteří žijí v Isavíji a připomínají si Den Nakba dopravou kamenů z jednoho místa na jiné a recyklací skleněných lahví, hadrů a paliva na světlo a teplo vydávající předměty.’“

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Did Eskimos Attack Hadassah Hospital?

2 reakce na Zaútočili na jeruzalémskou nemocnici Hadasa Eskymáci?

  • Karel79 napsal:

    Pak nelze jinak, než přijmout korektní argumentaci: postřílet je do jednoho a poté uvést toto komuniké: skupina arabsky mluvících lidí se střetla s rychle létajícími kovovými předměty, čímž došlo k zastavení jejich životních funkcí. Reuscitace nebyla úspěšná navzdory účinné masáži srdce, kdy jako prostředek zamezující poškození kůže hrudníku bylo použito vepřové sádlo. S touto zprávou seznámit příslušné palestinské úřady.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv