… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Ziggy Marley

Ziggy Marley

Ziggy Marley poskytl v úterý v telavivském hotelu Sheraton rozhovor novinářům Israel National News. Mimo jiné uvedl: „Izrael mi dává pocit domova“.

Marley, jehož žena je Izraelka a jehož tři synové mají biblická jména Gideon, Abraham a Juda řekl, že je velmi rád v Izraeli.

„Mám rád zdejší počasí, lidi a atmosféru, cítím se tu doma,“ sdělil.

Marleyho písně jsou spjaté s židovskými biblickými dějinami a připomínaji například Sion a Babylon,

„Jeruzalém a Sion jsou pro nás více než místa, jsou to především duchovní pojmy, které mají hlubokou spirituální sílu,“ uvedl Marley.

Když se ho novináři zeptali, jestli ho také, jako jiné hudebníky nenutili, aby bojkotoval Izrael, řekl, že dostal na Facebooku výzvy, aby neznesvětil jméno svého otce a koncerty v Izraeli zrušil, ale Ziggy Marley se nedal zviklat a oba plánované koncerty se uskutečnily.

„Jsem univerzalista, následuji Boha, Bůh stvořil Slunce a Slunce svítí všude.“

Na otázku, co chce vzkázat lidem v Izraeli, odpověděl, že má jenom jedno sdělení a to je láska, je to mantra která je jedinou pravdou mého života a je to víc, než já sám a víc než sám mohu lidem sdělit.

 ————–

Deník Yediot Acharonot přinesl také zajímavou historku z návštěvy Ziggy Marleyho v Izraeli. Během tiskové konference požádal o slovo ortodoxní muž a přinesl Marleymu řemen ke kytaře, přiznal se, že při jeho koncertě před 23 lety pracoval jako pomocná síla na scéně, kde měl tehdy Marley koncert a během koncertu mu nepozorovaně ukradl řemen. Potom hodně cestoval po celém světě, vždy s kytarou a ukradeným řemenem. Po návratu do Izraele se stal ortodoxně věřícím a chtěl vrátit ukradený řemen. Když slyšel o příjezdu Marleyho požádal novináře o zprostředkování pomoci při nápravě starého hříchu. Ziggy Marley hřích Meiru Strangovi odpustil a řekl, že to je hodně dávno, co ten řemen ke kytaře neviděl, a že ho dá do aukce na eBay a výnos dá na charitu, přesně podle modelu, který říká, že dobrý skutek sebou nese další dobrý skutek a tak vrácení ukradeného předmětu sebou nese i další dobrý skutek dobročinnosti.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Ziggy Marley, Son of Reggae Legend, Visits Israel.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2011
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv