… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Mahmúd Ahmadinežád

Mahmúd Ahmadinežád

Zatímco se představitelé Palestinské správy připravují na předložení svého požadavku na uznání státnosti příští měsíc v OSN, íránský prezident Mahmúd Ahmadinežád (Mahmoud Ahmadinajed) v pátek prohlásil, že „Palestinský stát“ je jen prvním krokem ke zničení Izraele.

Ahmadinežád potvrdil svůj postoj, který vyjádřil už v roce 2005 po nástupu do úřadu, když uvedl, že Izrael je „nádor“, který musí být vymazán z mapy, a vyzval Araby z území palestinské autonomie, aby se nesmířili s dvoustátním řešení, ale bojovali za úplný návrat všeho, co považují za své území.

symbol Mezinárodního dne Jeruzaléma, Írán

symbol Mezinárodního dne Jeruzaléma, Írán

„Uznání Palestinského státu není konečným cílem. Je to jen jeden krok kupředu k osvobození celé Palestiny,“ sdělil Ahmadinežád věřícím při pátečních modlitbách tzv. Mezinárodního dne Jeruzaléma (روز جهانی قدس) – každoroční ukázce podpory „palestinské věci.“

„Sionistický režim je centrem mikrobů, rakovinnou buňkou a pokud bude existovat na jediném kousíčku Palestiny, bude znovu mobilizovat a zraňovat každého,“ uvedl íránský prezident.

„Nestačí, aby měli slabý, bezbranný stát na velmi malém kousku Palestiny. Musí se sjednotit k vytvoření státu, ale konečným cílem je osvobození celé Palestiny,“ prohlásil na adresu palestinských Arabů.

„Vyzývám Palestince, aby nikdy na tento ideál nezapomněli. Zapomenutí na tento ideál se rovná spáchaní sebevraždy. Dalo by to příležitost nepříteli, který je na pokraji kolapsu a zániku.“

Ahmadinežádův názor je jen ozvěnou názoru dlouhodobého íránského spojence, teroristického Hnutí islámského odporu (Hamas) v Gaze, že jakákoliv mírová dohoda s Izraelem slouží jen jako předehra k válce.

Írán údajně svoji podporu Hamasu v posledních týdnech významně omezil nebo dokonce zastavil kvůli tomu, že palestinská teroristická organizace odmítla podpořit krvavé potlačování nepokojů v Sýrii tamním prezidentem a spojencem Íránu Bašárem Assadem (Bashar Assad). Írán nicméně zůstává mocností, která Hamas a také libanonský Hizballáh (Alláhovu stranu) využívá ve své zástupné válce proti Izraeli.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku A-Jad: PA State First Step to Israel’s Demise.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv