… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Suezský průplav

Suezský průplav

Současné napětí na Sinajském poloostrově a obavy z rostoucí přítomnosti teroristických skupin napojených na Al Kajdu ovlivňují egyptské operace v Suezském kanále.

Podle zpráv z Egypta se tamní představitelé obávají, že teroristé plánují útok v kanále a přijali už určitá opatření k ochraně oblasti, mezi něž patří zvýšení přítomnosti bezpečnostních složek a jejich rozmístění podél kanálu.

Egyptští vojáci jsou údajně ve zvýšené míře rozmístěni ve městě El Qantara a na Mostě míru u města Ismajlíja. Na hlavních silnicích k Suezskému průplavu byla zřízena kontrolní stanoviště a k monitorování připlouvajících lodí byla podél kanálu rozmístěna síť kamer.

Egypťané se údajně nejvíce obávají toho, že teroristé Al Kajdy se pokusí zaútočit v Suezském průplavu na některou západní loď.

Počátkem tohoto týdne bezpečnostní zdroje v Káhiře uvedly, že v Suezském průplavu byla posílena bezpečnostní opatření, aby se zabránilo útěku hledaných teroristů ze Sinajského poloostrova na západní břeh kanálu.

Terorismus a to zejména ten na Sinajském poloostrově je pro vládnoucí egyptskou vojenskou juntu problémem. Od povstání, které ukončilo dlouholetou vládu prezidenta Mubaraka, se Sinajský poloostrov nachází ve stavu anarchie a pronikli na něj teroristé, někteří napojení na Al Kajdu.

Egyptská armáda před takřka dvěma týdny zahájila v oblasti velkou protiteroristickou operaci. To však nezabránilo teroristům z Gazy proniknout před týdnem přes Sinaj do Izraele a spáchat několik teroristických útoků, při nichž zemřelo 8 Izraelců a desítky byly zraněny.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Egypt Concerned Over Terror Threats to Suez Canal.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv