… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu




Ohodnoťte článek

Catherine Ashton

Catherine Ashton

Vysoká představitelka Evropské Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Catherine Ashton dnes jménem Unie – a tedy i každého z nás, občanů členských států EU – odsoudila rozhodnutí Izraele stavět byty v hlavním městě Jeruzalémě.

Ashton prohlásila, že „velmi lituje veřejně deklarovaného úmyslu izraelské vlády pokračovat v osadnické expanzi ve východním Jeruzalémě“ s tím, že EU „opakovaně vyzvala Izrael k ukončení osadnické aktivity.“

Pokračující výstavba v Judeji, Samaří a v Jeruzalémě podle Ashton „ohrožuje životaschopnost dohodnutého dvoustátního řešení a podkopává současné úsilí o obnovení jednání.“

Evropská unie tak opět dala najevo, že považuje část izraelského hlavního města Jeruzaléma osvobozenou v roce 1967 za „osídlení“ a hodlá se vměšovat i nadále do izraelských vnitřních záležitostí.

Unie tak potvrdila svůj nikoliv přátelský vztah k Izraeli.

Těžko pochopit, jak kterýkoliv skutečný přítel Izraele může mít kladný vztah k Evropské unii a dokonce podporovat zánik suverenity k Izraeli vstřícnější České republiky v tomto proarabském molochu.

6 reakcí na Evropská unie se opět vměšuje do vnitřních záležitostí Izraele

 • Eva napsal:

  Myslím, že madam Ashton by se z titulu své funkce – mj. „bezpečnostní politika“ měla spíš starat o to, co se děje uvnitř toho hybridu, co si říká EU (například v Anglii) a nes-at se do vnitřních záelžitostí Izraele! Jenže, jestli je p. Ashton tak chytrá, jako je hezká, tak se asi podobných výkvoků dočkáme častěji.

 • gugi napsal:

  Lady Catherine by měla svůj názor na výstavbu bytů v Jerušalajim prezentovat a vysvětlit izraelskému národu přímo do očí na ulicích T.A., Beerševy, Haify aj. 😀

 • Scooolie napsal:

  Problémem je, že to co paní Ashton říká, není jejím výmyslem, ale oficiálním stanoviskem Evropské unie – které ona nevytvořila, ale jen ho tlumočí. Problémem není Catherine Ashton, problémem je samotná zahraniční politika EU.

 • Scooolie napsal:

  Opakuji a prosím, aby to nebylo přehlíženo: Catherine Ashton jen přesně vyslovila oficiální stanovisko Evropské unie. Chyba není v paní Ashton. Ona je jen ten, kdo toto stanovisko vyslovuje, ne ten, kdo ho vytváří. A nutno dodat, že stanovisko EU je dlouhá léta naprosto stejné…. Takže kritiku prosím směřovat na EU jako takovou, ne na jednu postavu…

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv