… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

počítač (ilustrační foto)

počítač (ilustrační foto)

Izraelská vláda schválila vznik národní jednotky pro boj s kybernetickým zločinem, která bude chránit izraelské počítačové systémy.

Podle plánů předložených vládě bude jednotka koordinovat různé státní právní orgány a služby. Jednotka bude mimo jiné zodpovědná za zajištění bezpečnosti infrastrukturních a bezpečnostních systémů před hackery a dalšími útočníky. Jednotka také bude pomáhat zvyšovat ostražitost před kybernetickými útoky v soukromém sektoru, uvedli vládní představitelé.

Ke vzniku jednotky došlo v reakci na nedávné velké kybernetické útoky hackerských skupin na vládní, bankovní a podnikatelské cíle po celém světě.

Počátkem května, ještě před zatčením bývalého ředitele Dominique Strausse-Kahna, se stal cílem hackerů Mezinárodní měnový fond.

Také americký výrobce zbrojních systémů Lockheed Martin v květnu oznámil, že odhalil a zmařil „významný a vytrvalý útok“ na svůj počítačový systém. Mluvčí společnosti nicméně uvedl, že „v důsledku rychlých opatření provedených na ochranu sítě a zvýšení bezpečnosti… nebyl ohrožen žádný zákazník, program nebo osobní data zaměstnanců.“

Ředitel americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Leon Panetta varoval v červnu Kongres, že „příští Pearl Harbor, jemuž budeme čelit“ bude kybernetický útok, který by mohl ohrozit národní bezpečnost stejně jako ekonomiku USA. Takový útok by podle něj mohl mít za cíl „ochromit naše energetické systémy, naši síť, naše bezpečnostní systémy, naše finanční systémy, naše vládní systémy.“

Před více než 18 měsíci tehdejší ředitel izraelského Všeobecné bezpečnostní služby (Šin Bet, Šabak) Juval Diskin (Yuval Diskin) varoval před nebezpečími kybernetického terorismu v projevu na Mezinárodní konferenci o vnitřní bezpečnosti. Mezi ně zařadil vedle hackerských aktivit i využití internetu k náboru a výcviku teroristů.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Gov’t Gives Go-Green for Cyber Crime Unit.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv