… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Pozor miny!

Pozor miny!

Z obavy, že v září – v reakci snahu o uznání Palestinského státu – se syrští civilisté pokusí prolomit hranici Izraele, začaly Izraelské obranné síly umisťovat na hranici se Sýrií na Golanských výšinách protipěchotní miny. Informuje armádní týdeník BaMachane (במחנה).

Část min položili kadeti Bojových technických oddílů (חיל ההנדסה הקרבית) a další rozsáhlé pokládání min v oblasti bude následovat. Miny jsou umisťovány za hraniční bezpečnostní plot, ale před „Linií Alfa,“ která vyznačuje hranici se Sýrií. Zaminování je prováděno veřejně a za denního světla.

Jedná se o první várku nových min, které Izrael v tomto desetiletí podél syrské hranici rozmisťuje. Jsou pokládány v reakci na rozpaky, které vyvolaly události o tzv. „Dni Nakba“, kdy civilisté ze Sýrie úspěšně pěšky překročili hranici s Izraelem, prošli protitankovými příkopy a oblastmi, které měly být pokryty protipěchotními minami.

„Pokládání min je reakcí na Den Nakba a má posílit a zahustit bariéru,“ sdělil BaMachane důstojník technických oddílů major Ariel Ilúz (Ariel Ilouz). Věc byla samozřejmě před zářím urychlena. Celá tato překážka, zahrnující protipěchotní příkopy, ploty a další, má za cíl zastavit pěchotu, stejně jako dav lidí.“

To, v koordinaci s našimi vojenskými silami a odstřelovači, by mělo zdržet a zabránit přechodu masy lidí přes hranici,“ dodal.

V oblasti bude také posíleno protitankové zaminování. Vojáci technických oddílů uvedli, že některé stávající miny budou modernizovány a další nové k nim přidány.

Palestinská správa varuje, že se bude snažit v září jednostranně vyhlásit státnost a dosáhnout jejího uznání na půdě OSN. Tato snaha se může projevit také útoky velkých davů Arabů na Izrael. Izraelské obranné síly nicméně uvádějí, že rozsáhlé násilnosti neočekávají.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Antipersonnel Mines Laid Along Syria Border ‚for September‘

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv