… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

V bojové tradici Izraelských obranných sil má zvláštní místo výzva „Acharaj!“ – „Za mnou!“ – kterou pronášejí velitelé, kteří vedou vojáky do útoku proti nepříteli. Pokud se izraelské vojenské technologické společnosti podaří splnit nejnovější úkol izraelské armády, pak zvolání mohou brzo pronášet roboti.

Podle webu IsraelDefense izraelské společnosti soupeří o zakázku na vývoj robotického bojového řešení, zvaného „Předsunutá hlídka“, o které mají velký zájem pozemní síly izraelské armády.

„Základní myšlenkou je, že roboti budou sloužit jako úderné síly, v první fázi střetu s nepřítelem, kdy obvykle dochází k velkým ztrátám,“ vysvětluje web. „Obranný establishment chce, aby průmysl prozkoumal rozsah možných robotických forem na bojišti, od mikrorobotů až po velká vozidla bez posádky. Podstatným rysem programu je, že roboti budou schopni interakcí i mezi sebou a nebudou jen individuálními válečníky.“

Brigádní generál (v záloze) Šmuel Jachin (Shmuel Yachin), bývalý ředitel výzkumu a vývoje izraelské armády webu IsraelDefense sdělil, že Izraelský letecký průmysl (IAI) zkoumá různé druhy vzhledů robota, včetně systémů „vidět-střílet“, které dokáží na bojišti identifikovat cíl a soustředit se na něj.

Jedna ze společností, které se ucházejí o možnost dodávat Izraelským obranným silám bojové roboty, by mohla investovat do vývoje tanku bez posádky.

Roboti jsou v současnosti využívání již v průzkumnictví, včetně pozemních vozidel bez posádky jako je „Guardium“, vyráběný společností, patřící IAI a Elbit Systems. Již dříve Izraelské obranné síly zveřejnili existenci robotického hada, kterého lze použít k infiltraci cílů.

mbs


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku IDF Wants Robot Strike Force.

2 reakce na Izraelská armáda chce robotické úderné síly

  • Emet napsal:

    Toho hada jsem videl. Fakt skvela vec. Pohybuje se jako opravdovy had, foti a muze i explodovat. Zkusebne roboty byly jiz take pouzity v boji proti teroristum.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv