… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Organizace spojených národu neodsoudí jako „terorismus“ útoky, při nichž bylo u Ejlatu (Eilat) zavražděno 8 Izraelců. Rozhodnutí bylo přijato poté, co se do věci vložil zástupce Libanonu.

Libanonský zástupce v Radě bezpečnosti OSN v pátek prohlásil, že podpoří odsouzení útoků jen tehdy, pokud Rada současně odsoudí Izrael za zabití teroristů, kteří masakr připravili.

Libanon odmítl označit útoky za „terorismus“ s tím, že útoky nebyly právně vzato terorismem, protože jeden z autobusů, který útočníci ostřelovali, vezl vojáky. Útočníci nicméně ostřelovali také řadu civilních vozidel a střelbou z blízka se ujišťovali, že nevinné civilisty skutečně zavraždili.

Izraelský velvyslanec při OSN Ron Prosor byl rozhořčen: „Je skandální, že Rada bezpečnosti jasně neodsoudila úmyslnou a otřesnou vraždu nevinných izraelských civilistů, k níž došlo včera při koordinovaných teroristických útocích.“

„Generální tajemník OSN ji odsoudil, Američané ji odsoudili, Evropská unie ji odsoudila, ale Rada bezpečnosti jako celek opět selhala,“ obvinil orgán OSN Prosor. „Pokaždé, když se problém týká Izraele, nastane ohlušující ticho. Stanou se slepými a hluchými.“

„Není náhodou, že Libanon – jediný člen Rady, který zablokoval toto prohlášení – je sám ovládán teroristickou organizací,“ dodal izraelský velvyslanec v narážce na šíitskou teroristickou Alláhovu stranu (Hizballáh), která je členem libanonské vlády a má právo veta na důležitá vládní rozhodnutí.

Nespokojenost s rozhodnutím Rady bezpečnosti daly najevo také USA. „Je to standardní reakce na teroristické skutky,“ prohlásila na adresu zablokovaného odsouzení zástupkyně velvyslance USA při OSN Rosemary DiCarlo.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku UN Fails to Condemn Eilat Attacks.

Jedna reakce na OSN neodsoudí teroristickou vraždu 8 Izraelců

  • petr-owlet napsal:

    Jak je vůbec v civilizovaném světě možné, že státy s teroristickým nebo diktátorským vedením mají v některých organizacích stejná práva jako státy demokratické ?
    Kdo konečně takovou zvrácenost napraví ? Proč jsou v OSN vůbec trpěni ?
    Chování Libanonu by měl být dostatečný důvod k jeho vyloučení. Bohužel zůstane pouze u této teorie … Projev zvrácenosti světa

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv