… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu




Ohodnoťte článek

Jeden důstojník egyptské armády a dva další příslušníci bezpečnostních sil byli zabiti v pátek u egyptsko-izraelské hranice. Oznámila to agentura Reuters s tím, že podle důstojníka egyptské armády k incidentu došlo, když Izraelské obranné síly pronásledovaly teroristy u hranice mezi egyptským městem Taba na jihu Sinaje a izraelským Ejlatem (Eilat)

Zastřelený egyptský důstojník a dva další muži byli z Ústředních bezpečnostních sil.

„Izraelský letoun pronásledoval ozbrojené narušitele podél hranice mezi Taba a Ejlatem a do linie palby se dostali důstojník a dva příslušníci egyptských Ústředních bezpečnostních sil,“ uvedl egyptský vojenský představitel.

Dodal, že další tři zranění příslušníci bezpečnosti byli střelbou zranění a následně převezeni do nemocnice ve městě el-Aríš (el-Arish) na severu Sinajského poloostrova.

Izraelské vojenské aktivity podél hranice s Egyptem jsou odpovědí na čtvrteční kombinovaný teroristický útok na jihu Izraele, při němž přišlo o život 8 Izraelců.

Teroristé, kteří útok spáchali, překročili hranici z Egypta a pocházeli z Hamasem kontrolovaného Pásma Gazy, odkud od počátku egyptského povstání je pronikání do Egypta snazší.

Od svržení bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka (Hosni Mubarak) je na Sinajském poloostrově chaos a skrývá se tam řada ozbrojenců, z nichž někteří jsou napojeni na Al Kajdu. Egyptská armáda zahájila počátkem tohoto týdne „Operaci Orel“, jejímž cílem je pronásledování teroristů, kteří se na Sinaji skrývají.

Před týdnem v pátek a sobotu bylo na severu Sinajského poloostrova rozmístěno okolo 1.000 vojáků a policistů.

USA ve čtvrtek vyjádřily nad situací na Sinaji obavy a vyzvaly egyptskou vládu, aby „nalezla trvalé řešení“ tamního chaosu.

Ve čtvrtek mluvčí Izraelských obranných sil Avital Lejbovič (Avital Leibovich) zveřejnila následující video, zachycující události na jihu Izraele – ještě před večerním incidentem, při němž byl zabit další voják.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Three Egyptians Dead as Israel Chases Terrorists Along Border.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv